Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 2:1. Udany debiut Ryszarda Karalusa (zdjęcia)

Łukasz Tumicz wreszcie mógł cieszyć się ze zwycięstwa młodej Jagi
Łukasz Tumicz wreszcie mógł cieszyć się ze zwycięstwa młodej Jagi fot. Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok w pierwszym meczu pod wodzą Ryszarda Karalusa pokonała Arkę Gdynia 2:1. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 88. minucie Łukasz Zaniewski po dośrodkowaniu Michała Hryszki.

- Jestem zadowolony z kilku okresów gry, szczególnie z początkowych 20 minut. Zakończyliśmy je bramką, którą po zagraniu Michała Stecia zdobył Gustavo - ocenia Karalus.

Prowadząc, gospodarze zmarnowali kilka dogodnych sytuacji i to się zemściło. Goście z Gdyni wyrównali jeszcze przed przerwą, po tyleż efektownym, co szczęśliwym strzale Karola Armaty, ale na szczęście końcówka należała do żółto-czerwonych.

- Cieszę się, że w ostatnich minutach spokojnie dowieźliśmy korzystny wynik - dodaje trener jagiellończyków. - Ale przed nami masa pracy, przede wszystkim w sferze motywacyjnej. Chłopaki chodzą ze spuszczonymi głowami, a trzeba je podnieść i uwierzyć w siebie - kończy Karalus.

Wyniki 13. kolejki:
Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 2:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Gustavo (21), 1:1 - Armata (40), 2:1 - Zaniewski (88).

Jagiellonia: Gikiewicz - Hryszko, Ostaszewski, Gogol, Sulkowski (84. Szóstko), Gustavo (66. Zaniewski), Bogusławski (46. Fidziukiewicz), Dołubizna (46. Arłukowicz), Tumicz, Steć, Pawłowski (69. Świderski).

Ruch Chorzów - Polonia Bytom 2:1, Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 5:1, Piast Gliwice - Wisła Kraków 3:1.

W poniedziałek grają: Korona Kielce - Legia Warszawa, Lech Poznań - Lechia Gdańsk, Polonia Warszawa - GKS Bełchatów, Cracovia Kraków - Odra Wodzisław.