MISTRZOWIE SMAKU - Sprawdź kto został zwycięzcą!

  MISTRZOWIE SMAKU - Sprawdź kto został zwycięzcą!

  ES

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  MISTRZOWIE SMAKU - Sprawdź kto został zwycięzcą!
  Masz ulubioną restaurację lub kawiarnię? Wiesz, gdzie można zjeść najlepszą pizzę i kto produkuje najsmaczniejsze lody? A może znasz sympatycznych kelnerów i barmanów, którzy zasługują na wyróżnienie? W tym roku po raz pierwszy laureaci otrzymają medale marszałka województwa podlaskiego. Poznaj zwycięzców plebiscytu!
  MISTRZOWIE SMAKU - Sprawdź kto został zwycięzcą!

  Zobacz aktualne wyniki finału wojewódzkiego:

  KLIKNIJ i wybierz kategorię:

  Kucharz Roku
  Kelner Roku
  Restauracja Roku
  Cukiernia/Kawiarnia Roku


  Zobacz aktualne wyniki w kategoriach wojewódzkich

  KLIKNIJ i wybierz kategorię:

  Barman Roku
  Lody Roku
  Pizza Roku
  Kuchnia Regionalna Roku
  Piekarnia Roku
  Pub Roku


  Zobacz galerię liderów etapu wojewódzkiego


  Zobacz galerię finalistów etapu powiatowego


  Zobacz galerię liderów kategorii powiatowych - KLIKNIJ  Sprawdź laureatów etapu powiatowego

  KLIKNIJ i wybierz miasto lub powiat:


  Białystok
  Łomża i łomżyński
  Suwałki i suwalski
  augustowski białostockibielski
  grajewskihajnowskikolneński
  monieckisejneńskisiemiatycki
  sokólskiwysokomazowieckizambrowski


  Zobacz galerię liderów kategorii wojewódzkich

  ► W tym roku w województwie podlaskim po raz pierwszy zostaną przyznane tytuły Mistrzów Smaku dla najlepszych lokali i pracowników gastronomii.
  ► Laureaci zostaną wybrani w wielkim plebiscycie osobno w każdym powiecie naszego województwa i w Białymstoku.
  ► Naszej akcji patronuje marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński.
  ► Plebiscyt jest prowadzony także pod patronatem Stowarzyszenia Kucharzy Polskich.
  ► Na kucharzy, kelnerów, barmanów czekają atrakcyjne nagrody, a na lokale gastronomiczne - kampanie promocyjne.
  ► Zwycięzcy w wojewódzkim finale w kategoriach: Kucharz Roku, Kelner Roku, Restauracja Roku i Cukiernia/ Kawiarnia Roku, odbiorą specjalne wyróżnienia podczas Międzynarodowych Targów Gastronomicznych POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu - największej i najważniejszej imprezy w branży gastronomicznej w Polsce.


  W gastronomii najważniejsza jest ocena klientów. Wszystko jedno, czy prowadzi się dużą restaurację czy małą liczy się dobry smak i miła obsługa. W wielkim plebiscycie Mistrzowie Smaku 2018 laureatów prestiżowych tytułów i cennych nagród wybiorą ci, którzy mają największe prawo do oceny gastronomików - ich klienci.
  ►Uroczyste wręczenie statuetek dla zwycięzców w kategoriach Lody Roku i Piekarnia Roku odbędzie się w niedzielę, 30 września w ramach obchodów Dnia Piekarza i Cukiernika na targach Polagra Tech.

  Dwa etapy głosowania

  W pierwszym etapie plebiscytu, osobno we wszystkich powiatach i w Białymstoku, zostaną przyznane tytuły Kucharz Roku, Kelner Roku, Restauracja Roku oraz Cukiernia/Kawiarnia Roku. Laureaci w każdej z tych kategorii, poza medalami i dyplomami, zdobędą także awans do wojewódzkiego finału, który wyłoni najlepszych w całym województwie podlaskim.

  Wojewódzkie kategorie plebiscytu

  Niezależnie od głosowania w Białymstoku i powiatach, nagrody zostaną przyznane także w wojewódzkich kategoriach plebiscytu. Wyniki głosowania publiczności zdecydują o tym, kto zdobędzie tytuł Barmana Roku. Na lokale gastronomiczne czekają wyróżnienia w kategoriach: Lody Roku, Pizza Roku, Kuchnia Regionalna Roku oraz Pub Roku. W plebiscycie zostaną nagrodzeni także producenci pieczywa z naszego województwa, którzy powalczą o prestiżowy tytuł Piekarnia Roku.

  Wielka promocja nie tylko dla zwycięzców

  - Mistrzowie Smaku to pierwszy taki, na taką skalę plebiscyt w regionie. Ma dwa duże atuty. Po pierwsze dzięki niemu można się dobrze wypromować, po drugie poznać opinie swoich klientów. Dodatkowym plusem jest - moim zdaniem - także integracja środowiska gastronomicznego - zachęca do udział w plebiscycie Jarosław Jabłoński, redaktor naczelny Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej.

  Dodatkowo jedną z nagród dla właścicieli lokali, które zdobędą najwięcej głosów, będzie zaproszenie do udziału w szkoleniu dotyczącym promocji placówki gastronomicznej w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych.

  Gala Mistrzów Smaku
  i nagrody na targach w Poznaniu

  Pod koniec sierpnia odbędzie się uroczyste zakończenie naszej akcji, podczas którego zwycięzcom z każdego powiatu oraz laureatom w wojewódzkich kategoriach plebiscytu wręczymy dyplomy i nagrody.

  Dodatkowe, wyjątkowe wyróżnienie będzie czekać na Kucharza Roku, Kelnera Roku, Restaurację Roku oraz Cukiernie/Kawiarnię Roku, czyli na zwycięzców wojewódzkich finałów powiatowych kategorii plebiscytu. Otrzymają oni zaproszenie do Poznania na Międzynarodowe Targi Gastronomiczne POLAGRA Gastro i Invest Hotel, które będą się odbywać w dniach 1-4 października br. To najważniejsza impreza targowa w branży gastronomicznej w Polsce. Sercem targów jest co roku strefa kulinarna, w której rozgrywa się m.in. najważniejszy w polskiej gastronomii konkurs dla profesjonalistów, czyli Kulinarny Puchar Polski (KLIKNIJ i odwiedź stronę targów)


  Przed ogłoszeniem wyników konkursu, na głównej targowej scenie statuetki odbiorą zwycięzcy plebiscytu Mistrzowie Smaku ze wszystkich województw, a wśród nich laureaci z województwa podlaskiego. Cała uroczystość będzie na żywo transmitowana na stronach wielu serwisów internetowych w Polsce.

  Czytaj więcej o targach POLAGRA Gastro i Invest Hotel  Czytaj więcej o targach POLAGRA Gastro i Invest Hotel  Gastronomiczny przewodnik po województwie podlaskim

  Wielką promocję zwycięzcom plebiscytu zapewni także specjalny dodatek "Mistrzowie Smaku 2018", który po zakończeniu głosowania zostanie dołączony do całego nakładu "Gazety Współczesnej" i "Kuriera Porannego". Zaprezentujemy w nim wszystkich laureatów plebiscytu z każdego powiatu. Dołączenie dodatku będzie zapowiadane nie tylko w gazecie i w internecie, lecz także na Facebooku. Dzięki temu z pewnością stanie się on prawdziwym gastronomicznym przewodnikiem po naszym województwie.

  Stowarzyszenia Kucharzy Polskich patronem plebiscytu

  Patronem plebiscytu Mistrzowie Smaku jest Stowarzyszenie Kucharzy Polskich (www.kucharze.pl, www.facebook.com/Stowarzyszenie.Kucharzy.Polskich). To jedna z najstarszych organizacji kulinarnych w Polsce, założona w 1997 roku, zrzeszająca najlepszych kucharzy z całego kraju. Stowarzyszenie ufundowało prestiżowe nagrody laureata w kategorii Kucharz Roku.


  Ważne terminy

  • Głosowanie w plebiscycie rozpoczęło się w piątek, 6 lipca.
  • Głosowanie w powiatowych kategoriach (Restauracja Roku, Kucharz Roku, Kelner Roku, Cukiernia/Kawiarnia Roku będzie prowadzone w dwóch etapach.
  • Pierwszy, powiatowy etap będzie trwał do piątku, 3 sierpnia do godz. 19.
  • Zwycięzcy z Białegostoku i z każdego powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
  • Głosowanie w wojewódzkim finale rozpocznie się we wtorek, 7 sierpnia i będzie trwać do piątku, 17 sierpnia do godz. 19.
  • Głosowanie w wojewódzkich kategoriach plebiscytu rozpocznie się 6 lipca i będzie trwało także do piątku, 17 sierpnia do godz. 19.

  Nagrody dla kelnerów, kucharzy

  Etap powiatowy

  Kelnerzy i kucharze, którzy w pierwszym etapie plebiscytu, w Białymstoku i poszczególnych powiatach uzyskają najwięcej głosów zdobędą:
  • tytuł Kelnera Roku lub Kucharza Roku w powiecie
  • medal Mistrzowie Smaku
  • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu, połączone ze szkoleniem, dotyczącym promocji w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
  • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
  • dyplom
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu (z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania)

  Wojewódzki finał

  Na zwycięzców etapu wojewódzkiego w kategoriach Kelner Roku i Kucharz Roku, czekają nagrody:
  Zwycięzca w wojewódzkim finale w kategorii Kucharz Roku otrzyma także nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich:
  • możliwość przystąpienia do Stowarzyszenia z 50-procentową zniżką na opłatę członkowską - w ramach członkostwa certyfikat i haftowany emblemat stowarzyszenia
  • bezpłatny udział w przyszłorocznych XVI Mistrzostwach Polski w Potrawach z Ryb Morskich Dorszowe Żniwa 2019 - jednej ważniejszych imprez kulinarnych w Polsce (nagroda nie obejmuje noclegu)
  • zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Sylwestrze Szefów Kuchni i Cukierni (nagroda nie obejmuje noclegu)

  Laureaci drugiego miejsca etapu wojewódzkiego w kategoriach Kelner Roku i Kucharz Roku, otrzymają:
  • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu, połączone ze szkoleniem, dotyczącym promocji w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
  • zaproszenie, dla dwóch osób dorosłych i dwojga dzieci, na weekend w hotelu Borowinowy Zdrój oraz podwójne zaproszenia na balet "Jezioro Łabędzie", który obędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej
  Zwycięzcy trzeciego miejsca etapu wojewódzkiego w kategoriach Kelner Roku i Kucharz Roku, odbiorą:
  • dyplom
  • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu, połączone ze szkoleniem, dotyczącym promocji w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
  • zaproszenie, dla dwóch osób dorosłych i dwojga dzieci, na weekend w hotelu Borowinowy Zdrój.
  GŁÓWNA NAGRODA Zwycięzcy w wojewódzkim finale w kategoriach Kucharz Roku i Kelner Roku otrzymają statuetki, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu Mistrzowie Smaku na targach POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu

  Nagrody dla barmanów

  Barman, który zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Barmana Roku
  • medal Mistrzowie Smaku


  • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
  • zaproszenie na dwuosobowy weekend w apartamencie hotelu Lipowy Most


  • prezentacje w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"

  Barman, który zajmie drugie miejsce, otrzyma zaproszenie na dwuosobowy weekend w hotelu Mikołajki, zaś Barman, który uzyska trzecią lokatę w etapie wojewódzkim, odbierze podwójne zaproszenie na weekendowy relaks w hotelu Borowinowy Zdrój

  Nagrody dla lokali gastronomicznych


  Etap powiatowy

  Właściciele lokali, które w pierwszym etapie plebiscytu, w Białymstoku i poszczególnych powiatach zdobędą najwięcej głosów w kategoriach Restauracja Roku oraz Cukiernia/Kawiarnia Roku otrzymają:
  • tytuł zwycięzcy w danej kategorii w Białymstoku lub powiecie
  • dyplom przygotowany do ekspozycji w lokalu
  • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
  • zaproszenie do udziału w szkoleniu dotyczącym promocji placówki gastronomicznej w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych


  Wojewódzki finał

  Właściciele lokali, które w wojewódzkim finale zdobędą najwięcej głosów w kategoriach Restauracja Roku oraz Cukiernia/Kawiarnia Roku otrzymają:
  • vouchery na reklamę w "Gazecie Współczesnej" oraz "Kurierze Porannym", serwisie internetowym www.wspolczesna.pl oraz serwisie www.poranny.pl o wartości 3000 złotych, 2000 zł i 1000 zł odpowiednio za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w rankingu


  • zwycięzcy w wojewódzkim finale w kategoriach Restauracja Roku i Cukiernia/Kawiarnia Roku otrzymają statuetki, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu Mistrzowie Smaku na targach POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu

  Kategorie wojewódzkie

  Właściciele lokali, które zdobędą najwięcej głosów w wojewódzkich kategoriach Lody Roku, Pizza Roku, Kuchnia Regionalna Roku, Piekarnia Roku, Pub, otrzymają:
  • tytuł zwycięzcy w danej kategorii
  • dyplom przygotowany do ekspozycji w lokalu
  • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
  • zaproszenie do udziału w szkoleniu dotyczącym promocji placówki gastronomicznej w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
  • vouchery na reklamę w "Gazecie Współczesnej" oraz "Kurierze Porannym", serwisie internetowym www.wspolczesna.pl oraz serwisie www.poranny.pl o wartości 3000 zł, 2000 zł i 1000 zł odpowiednio za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w rankingu


  Informacji o akcji udziela Ewa Szmarowska
  tel. 695 308 986 (pon. - pt. w godz. 9-16),
  e-mail: ewa.szmarowska@polskapress.pl


  Regulamin  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo