MISTRZOWIE SMAKU Głosowanie w wielkim plebiscycie gastronomicznym rozpoczęte!

Akcja specjalna Mistrzowie Smaku
Tegoroczna edycja największego plebiscytu gastronomicznego rozpoczęta! Po raz kolejny zostaną przyznane nagrody dla pracowników gastronomii oraz dla najlepszych lokali. Na laureatów czekają statuetki i nagrody, a wśród nich ta główna - Citroen C3 dla Mistrza Smaku 2023.
KLIKNIJ i GŁOSUJ
w kategoriach powiatowych
Kucharz Roku
Kelner Roku
Restauracja Roku
Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku
Kawiarnia/Cukiernia Roku
KLIKNIJ i GŁOSUJ
w kategoriach regionalnych
Barman Roku
Lody Roku
Pizza Roku

____________________

NOWOŚĆ!
KLIKNIJ i ZOBACZ
wojewódzkie rankingi liderów
z miast, powiatów i regionów

____________________

KLIKNIJ i GŁOSUJ
w kategoriach wojewódzkich
Menedżer Gastronomii Roku
Mistrz Słodkości Roku
Barista Roku
Burger Roku
Sushi Roku
Piekarnia Roku

____________________

KLIKNIJ i zobacz
zgłoszenia do nagród
w komentarzach na Facebooku

Letni sezon w pełni! W tym czasie chętniej jemy poza domem, a restauracje i inne lokale często wypełnione są po brzegi do późnego wieczora. To najlepszy czas dla gastronomii. Co roku właśnie w tym okresie głosami klientów przyznawane są nagrody dla najlepszych lokali i pracowników gastronomii w wielkim plebiscycie Mistrzowie Smaku.

- Każda kolejna edycja plebiscytu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To sprawia, że udział w akcji jest znakomitą promocją dla jej uczestników - mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca plebiscytu i dodaje: - Lokale gastronomiczne i ich pracowników do nagród zgłaszają zadowoleni klienci. Taka nominacja to oczywista rekomendacja dla innych. Niektórzy potrafią to znakomicie wykorzystać i promują siebie lub swój gastronomiczny biznes w kontekście konkursu. To daje świetne efekty. Klienci chętniej odwiedzają lokale, które inni uważają za najlepsze.

W tym roku w naszej akcji nie zabraknie nowości. Będzie nią wielka Gala Mistrzów Smaku, która odbędzie się w październiku w Warszawie. Na to wyjątkowe wydarzenie zostaną zaproszeni wszyscy zwycięzcy w każdej kategorii plebiscytu z każdego województwa, którzy na scenie odbiorą statuetki i nagrody. Obszerna relacja wideo z ogólnopolskiej gali i galeria zdjęć z uroczystości zostaną opublikowane w serwisach internetowych dzienników regionalnych w całej Polsce.

W nowej kategorii plebiscytu, najpierw w skali województwa, a następnie w ogólnopolskim finale, zostaną docenione piekarnie, z których chleb i inne wypieki zdaniem klientów smakują najlepiej.

Bardzo atrakcyjną nagrodą dla laureatów naszej akcji są zaproszenia do udziału w specjalnym szkoleniu, którego tematem będzie promocja usług gastronomicznych w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych. Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w wykładach i warsztatach, a zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać do promocji swojej działalności.

Najważniejszą nagrodą w indywidualnych kategoriach plebiscytu będzie oczywiście samochód. W ogólnopolskim finale, do którego awansują kucharze, kelnerzy, barmani, bariści oraz mistrzowie słodkości z naszego województwa, będzie można zdobyć pięknego i nowoczesnego Citroena C3.

Ogólnopolskim finałem zakończy się także głosowanie na menedżerów gastronomii i lokale gastronomiczne. Na zwycięzców w tych kategoriach plebiscytu będą czekać nie tylko zaszczytne tytuły i statuetki, lecz także główne nagrody finansowe w wysokości 5000 złotych.

Partnerzy plebiscytu:
Stowarzyszenie Kucharzy Polskich

Stowarzyszenie Kelnerów Polskich

Stowarzyszenie Polskich Barmanów

Targi Polagra


Kategorie plebiscytu

W plebiscycie Mistrzowie Smaku osobno w każdym mieście i powiecie zostaną przyznane indywidualne tytuły Kucharz Roku i Kelner Roku oraz nagrody dla lokali w kategoriach Restauracja Roku, Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku oraz Kawiarnia/Cukiernia Roku.

W skali dużych miast i złożonych z kilku powiatów regionów naszego województwa zostanie przyznany tytuł w indywidualnej kategorii Barman Roku oraz nagrody Lody Roku oraz Pizza Roku.

Z kolei w odniesieniu do całego województwa zostaną przyznane indywidualne tytuły Barista Roku i Mistrz Słodkości Roku oraz nagrody dla lokali: Sushi Roku i Burger Roku

Wojewódzki wymiar będzie miała także specjalna nagroda Menedżer Gastronomii Roku. W tej kategorii chcemy docenić osoby, które stoją za biznesowym sukcesem lokali gastronomicznych - doskonale zarządzają, dbają o skuteczną reklamę, a także są dobrymi szefami i pracodawcami.


Wielka promocja dla lokali
i pracowników gastronomii

W czasie trwania głosowania liderów rankingów będziemy prezentować w gazecie i w internecie, a po zakończeniu plebiscytu do całego nakładu dołączymy specjalny dodatek przedstawiający laureatów. - To będzie przewodnik kulinarny po naszym regionie, który trafi także na strony naszego serwisu internetowego - zapowiada Bogusław Kaczmarek. - Dla laureatów będzie to skuteczna promocja, która z pewnością zaowocuje pozyskaniem nowych klientów.


Wyjątkowe szkolenie
dla laureatów

Wyjątkową i bardzo wartościową nagrodą dla właścicieli lokali gastronomicznych oraz dla uczestników plebiscytu, którzy zdobędą najwięcej głosów, będzie profesjonalne szkolenie poświęcone promocji lokalu gastronomicznego w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych. W programie szkolenia, które obędzie się w formule online, znajdzie się wiele interesujących tematów.

Będzie się można dowiedzieć, jak właściwie prowadzić fanpage, jak zwiększać jego zasięgi i jak najlepiej korzystać z reklamy na Facebooku. Nasi eksperci podpowiedzą, jak tworzyć różnorodny content i grafiki - pokażą konkretne pomysły i inspiracje oraz niezbędne narzędzia. Osobny wykład podczas szkolenia będzie poświęcony tworzeniu wideo na potrzeby mediów społecznościowych.

Nabytą podczas szkolenia wiedzę i prezentowane konkretne rozwiązania będzie można od razu wykorzystać w prowadzonym biznesie, co pozwoli pozyskać nowych klientów. Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.


Partnerzy plebiscytu

Partnerem plebiscytu Mistrzowie Smaku jest Stowarzyszenie Kucharzy Polskich.
To jedna z najstarszych organizacji kulinarnych w Polsce, założona w 1997 roku, zrzeszająca najlepszych kucharzy z całego kraju.
Stowarzyszenie realizuje misję rozwijania polskiej gastronomii przy jednoczesnym szacunku dla kuchni regionalnej, narodowej i starodawnej.

KLIKNIJ i przeczytaj rozmowę z Krzysztofem Szulborskim, prezesem Stowarzyszenia Kucharzy Polskich

Zwycięzca w wojewódzkim finale w kategorii Kucharz Roku otrzyma nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich:

 • możliwość przystąpienia do Stowarzyszenia z roczną darmową składką na opłatę członkowską - w ramach członkostwa certyfikat i haftowany emblemat stowarzyszenia
 • zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Sylwestrze Szefów Kuchni i Cukierni (nagroda nie obejmuje noclegu)

____________________

Kolejnym partnerem akcji jest Stowarzyszenie Kelnerów Polskich. Organizacja zrzesza kelnerów z całej Polski. Pomaga w zdobywaniu i doskonaleniu wiedzy, porządkuje zasady obsługi konsumenta wzorując się na naukach dawnych mistrzów, logice i dzisiejszych warunkach ekonomicznych panujących w restauracjach. Stowarzyszenie prowadzi kursy kelnerskie, przeprowadza egzaminy na Mistrza Kelnera i organizuje konkursy.

KLIKNIJ i przeczytaj rozmowę z Michałem Chabiorem – prezesem Stowarzyszenia Kelnerów Polskich

Zwycięzca ogólnopolskiego finału w kategorii Kelner Roku otrzyma nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kelnerów Polskich:

 • bezpłatne, dwuletnie członkostwo w Stowarzyszeniu, legitymację członkowską oraz odznakę
 • zaproszenie do udziału w jury Mistrzostw Młodych Kelnerów 2024 w Siedlcach.

____________________

Partnerem akcji jest także Stowarzyszenie Polskich Barmanów - Polish Bartenders Association (SPB-PBA). Organizacja ta realizuje wiele specjalistycznych szkoleń, organizuje cykliczne spotkania integracyjne oraz konkursy barmańskie na szczeblu regionalnym, ogólnokrajowym i międzynarodowym. Zwycięzcy tych zawodów biorą udział w międzynarodowych konkursach napojów mieszanych, zajmując często czołowe miejsca. SPB jest jedynym reprezentantem Polski w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Barmanów (International Bartenders Association - IBA), które co roku spotyka się na międzynarodowych kongresach, gdzie rozgrywane są mistrzostwa świata w przyrządzaniu drinków (ICC).

KLIKNIJ i przeczytaj rozmowę z Piotrem Sajdakiem, wiceprezesem Stowarzyszenia Polskich Barmanów

Zwycięzca ogólnopolskiego finału w kategorii Barman Roku otrzymuje od Patrona:

 • roczne członkostwo w Stowarzyszeniu Polskich Barmanów
 • jednodniowa wizyta w Jonston Distillery wraz z poznaniem tajników tworzenia polskiego ginu
 • możliwość wzięcia udziału w szkoleniu towaroznawczym prowadzonym pod patronatem Stowarzyszenia Polskich Barmanów

____________________

Partnerem plebiscytu są Targi POLAGRA, czyli wydarzenie dla branży spożywczej i gastronomicznej.
Trzem salonom i ekspozycjom towarzyszą m.in. szkolenia prawnicze i branżowe, spotkania ekspertów, panele dyskusyjne, pokazy i konkursy kulinarne, strefa herbaty i festiwal kawy.
Tegoroczna POLAGRA odbędzie się 27–29 września (środa–piątek) w Poznaniu, a uczestnicy plebiscytu mogą odebrać zaproszenia na to wydarzenie.

Chcesz wziąć udział? Zarejestruj się TUTAJ.


Czekają nagrody
dla laureatów

Nagrody dla kucharzy i kelnerów

Kucharze i kelnerzy, którzy w każdym mieście i powiecie zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • tytuł Kucharza Roku lub Kelnera Roku w mieście lub powiecie
 • dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety

Pięciu kucharzy i pięciu kelnerów, którzy zajmą miejsca od 1 do 5 w wojewódzkim rankingu zwycięzców z miast i powiatów, otrzyma główne nagrody:

 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3
 • prezentację laureata w specjalnym dodatku Mistrzowie Smaku
 • dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA

Kucharz i kelner, którzy zdobędą najwięcej głosów w naszym województwie, otrzymają główne tytuły Kucharz Roku lub Kelner Roku w województwie, dyplomy i statuetki wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu oraz dwuosobowe zaproszenia na galę.

Ponadto pięciu kucharzy i kelnerów, którzy zajmą miejsca od 6 do 10 w wojewódzkim rankingu zwycięzców z miast i powiatów awansuje do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3.


Nagrody dla barmanów

Barmani, którzy w każdym mieście lub regionie naszego województwa zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • tytuł Barmana Roku w mieście lub regionie
 • dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3

Trzech barmanów, którzy zdobędą najwięcej głosów wśród laureatów tytułów Barman Roku z regionów, otrzyma:

 • dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA

Barman, który zdobędzie najwięcej głosów w województwie, otrzyma główny tytuł Barmana Roku, dyplom i statuetkę wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu, dwuosobowe zaproszenia na galę oraz prezentację w specjalnym dodatku do gazety.


Nagrody dla baristów i mistrzów słodkości

Barista oraz Mistrz Słodkości, którzy w naszym województwie zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • tytuł Baristy Roku lub Mistrza Słodkości Roku
 • dwuosobowe zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu
 • dyplom i statuetkę wręczane podczas gali
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych
 • dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA

Bariści i Mistrzowie Słodkości, którzy w naszym województwie zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają:

 • dyplom
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych

Nagrody w wojewódzkiej kategorii
Menedżer Gastronomii Roku

Menedżer Gastronomii, który w naszym województwie zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma:

 • tytuł Menedżera Gastronomii Roku
 • dwuosobowe zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu
 • dyplom i statuetkę wręczane podczas gali
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych
 • dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA

Menedżerowie Gastronomii, którzy w naszym województwie zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają:

 • dyplomy
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych

Menedżer Gastronomii, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Menedżera Gastronomii Polski 2023
 • dyplom i statuetkę wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5 000 złotych


Nagrody dla lokali gastronomicznych
w miastach i powiatach

Właściciele restauracji, barów/bistro/jadłodajni oraz cukierni/kawiarni, które w każdym mieście i powiecie zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • tytuł Restauracja Roku, Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku lub Kawiarnia/Cukiernia Roku w mieście lub powiecie
 • dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych

Właściciele restauracji, barów/bistro/jadłodajni oraz cukierni/kawiarni, które zdobędą najwięcej głosów w województwie, otrzymają główne nagrody:

 • tytuł Restauracja Roku, Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku lub Kawiarnia/Cukiernia Roku w województwie
 • zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu w Warszawie
 • statuetkę wręczaną podczas gali
 • dyplom przygotowany do ekspozycji w lokalu
 • promocję na Facebooku prezentującą lokal jako zwycięzcę plebiscytu w województwie
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 5000 złotych

Właściciele restauracji, barów/bistro/jadłodajni oraz cukierni/kawiarni, które zajmą drugie i trzecie miejsce w wojewódzkim rankingu zwycięzców z miast i powiatów, otrzymają:

 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 3000 złotych

Właściciele restauracji, baru/bistro/jadłodajni lub kawiarni/cukierni, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Restauracji Roku Polski 2023, Baru/Bistro/Jadłodajni Roku Polski 2023 i Kawiarni/Cukierni Roku Polski 2023
 • dyplom i statuetkę wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5 000 złotych


Nagrody w regionalnych kategoriach
Lody Roku i Pizza Roku

Właściciele lodziarni i pizzerii, którzy w każdym regionie naszego województwa zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • tytuł Lody Roku lub Pizza Roku w regionie
 • dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu

Właściciele lodziarni i pizzerii, które zdobędą najwięcej głosów w województwie, otrzymają główne nagrody:

 • tytuł Lody Roku lub Pizza Roku w województwie
 • zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu w Warszawie
 • statuetkę wręczaną podczas gali
 • promocję na Facebooku prezentującą lodziarnię lub pizzerię jako zwycięzcę plebiscytu w województwie
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 5000 złotych

Właściciele lodziarni i pizzerii, które zajmą drugie i trzecie miejsce w wojewódzkim rankingu zwycięzców z miast i powiatów, otrzymają:

 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 3000 złotych

Właściciele lodziarni i pizzerii, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Lodziarnia Roku Polski 2023 lub Pizza Roku Polski 2023
 • dyplom i statuetkę wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5 000 złotych


Nagrody w wojewódzkich
kategoriach plebiscytu

Właściciele lokali, które zdobędą najwięcej głosów w wojewódzkich kategoriach Sushi Roku, Piekarnia Roku i Burger Roku, otrzymają:

 • tytuły Sushi Roku, Piekarnia Roku i Burger Roku w naszym województwie
 • zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu w Warszawie
 • statuetkę wręczaną podczas gali
 • promocję na Facebooku prezentującą lokal jako zwycięzcę plebiscytu w województwie
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 5000 złotych

Właściciele lokali, które zajmą drugie i trzecie miejsce w wojewódzkich kategoriach Sushi Roku, Piekarnia Roku i Burger Roku, otrzymają:

 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 3000 złotych

Zwycięzcy ogólnopolskiego finału w kategoriach Sushi Roku, Piekarnia Roku i Burger Roku otrzymają:

 • tytuł Sushi Roku Polski 2023, Piekarnia Roku Roku Polski 2023 lub Burger Roku Polski 2023
 • dyplom i statuetkę wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5 000 złotych

__________

Informacji o akcji udziela:
Katarzyna Wojtecka
tel. 695 119 848
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny