MISTRZOWIE FOTOGRAFII Zobacz jak uczestnicy naszej akcji...

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII Zobacz jak uczestnicy naszej akcji walczą o głosy w plebiscycie [PORADNIK]

  Akcja specjalna MISTRZOWIE FOTOGRAFII

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII Zobacz jak uczestnicy naszej akcji walczą o głosy w plebiscycie [PORADNIK]

  ©123rf

  Wybieramy Mistrzów Fotografii - zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. Sprawdziliśmy, jak fotografowie biorący udział w akcji walczą o głosy w mediach społecznościowych. Koniecznie przeczytajcie!
  MISTRZOWIE FOTOGRAFII Zobacz jak uczestnicy naszej akcji walczą o głosy w plebiscycie [PORADNIK]

  ©123rf

  Media społecznościowe są wręcz stworzone do publikowania i chwalenia się fotografiami. Naturalnie więc są również najlepszym miejscem do poinformowania klientów i znajomych o nominacji do akcji Mistrzowie Fotografii - niezależnie od tego czy jesteście profesjonalistami, czy robicie zdjęcia amatorsko.

  POCHWAL SIĘ

  Można to uczynić wykorzystując grafiki przygotowane przez nas dla każdego uczestnika plebiscytu. Ale koniecznie trzeba też dopisać kilka słów od siebie np. dziękując za nominację.


  Można pokusić się też o stworzenie własnej grafiki lub połączenie ilustracji, którą otrzymaliście od nas, z wybranymi zdjęciami swojego autorstwa:


  Dobrym pomysłem jest opublikowanie swojego zdjęcia z aparatem w dłoni:


  Albo fotografii, z której jesteście najbardziej dumni. Tych z pewnością nie brakuje!

  Ważne, aby taka ilustracja w poście informującym o nominacji się znalazła, ponieważ algorytm Facebook’a jest bezlitosny i post, który nie jest opatrzony zdjęciem zazwyczaj dociera do mniejszego grona odbiorców. Jeden post to jednak za mało. O nominacji warto raz na jakiś czas przypomnieć. Najlepiej wykorzystać do tego za każdym razem inną lustrację. Post o nominacji warto też "przypiąć" na górze fanpage'a, aby niezależnie od kolejnych postów, wyświetlał się jako pierwszy.

  Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie facebook’owego tła. Każdy, kto odwiedzi Wasz fanpage, w pierwszej kolejności właśnie je zobaczy:
  Źródło: https://www.facebook.com/wkrainiewspomnien/?refid=18&ref=m_notif¬if_t=group_comment_mention&__tn__=*s-R

  Niektórzy za oddane głosy, dziękują klientom organizując konkursy z nagrodami. To świetny sposób na wzbudzenie zaangażowania, ale też i podziękowania za wsparcie!


  Jeden z nominowanych fotografów, z okazji nominacji do Mistrzów Fotografii, zdecydował się nawet na stworzenie specjalnego mini poradnika dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografowaniem:


  NIE TYLKO FACEBOOK

  Ale, że nie samym Facebook’iem człowiek żyje ;) , do poinformowania o nominacji można wykorzystać również inne media społecznościowe. Np. Instagram, który jest w social media prawdziwym królestwem zdjęć:
  źródło: www.instagram.com/p/BrXTJGHjw99/?fbclid=IwAR3ksTJ6UwvyfeCxIm3q16ypssmAnnfLtQrQzw5fytscmSVPcZwL_WXSkbk

  źródło: www.instagram.com/p/BrGWRE-FZNg/?fbclid=IwAR1kl_PSGAnDgg1OY1Yrqm1cYXHxrxRfQFL89TO0bw3IR_AQ33dmJ-Tvvl0

  A jeśli jesteście obecni również na Twitterze, z pewnością tu również warto zaćwierkać o nominacji:
  źródło: twitter.com/StudioKamart/statuses/1073266394869977088?fbclid=IwAR174B720Dsi64xNjva0YobHaO030_UH4T9K8nmd_Rb0Iafx09UYN8zWgq4

  źródło: twitter.com/3domTravel/statuses/1073219502408650752?fbclid=IwAR1pnSPHBHQpeYhr8TVD1cXcfdgXsWfoGVUvAtg3b8NHC6zdTxdzXZ89YzI


  BLOG I STRONA WWW

  Do pochwalenia się o nominacji warto wykorzystać blogi i strony internetowe:
  michaldubiel.com


  KIBICUJĄ TEŻ KLIENCI

  Jednak o głosy walczą nie tylko sami fotografowie. Do zabawy włączyli się również klienci, przyjaciele i rodzina. W końcu, w grupie siła! :)

  UTWÓRZ WYDARZENIE

  Utwórz na Facebook'u "wydarzenie" informujące o swoim udziale w akcji Mistrzowie Fotografii. Dlaczego? Ponieważ ktoś, kto wyrazi zainteresowanie lub chęć udziału w założonym przez nas wydarzeniu dostanie powiadomienie za każdym razem, kiedy dodamy w tym wydarzeniu jakiś post. Śmiało zaprośmy więc do wydarzenia większość naszych znajomych. Niekoniecznie tylko tych, którzy naszym zdaniem będą zainteresowani. W końcu nie znamy upodobań wszystkich, a nikt się na pewno nie obrazi. Tworząc wydarzenie, pamiętajmy jeszcze o jednym. Naszym celem jest skuteczne przypominanie o udziale w akcji - publikujemy więc posty regularnie.
  źródło: www.facebook.com/events/282397499083331/

  źródło: www.facebook.com/events/370073187077632/


  WIDEO JESZCZE LEPSZE NIŻ GRAFIKA

  Świetnym sposobem na promowanie swojej kandydatury na Facebook'u jest także przygotowanie wideo, ponieważ filmy opublikowane bezpośrednio na Facebook'u docierają do jeszcze większego grona odbiorców niż posty ze zdjęciami! Filmy zachęcające do oddawania głosów nie muszą być profesjonalne. Wystarczy zwykłe nagranie telefonem. A jeśli chcemy dotrzeć do jeszcze większego grona odbiorców, możemy pokusić się o stworzenie transmisji na żywo. Nie ma możliwości, aby fani, którzy mają polubiony Wasz fanpage ją przegapili, ponieważ FB zadba już o to, aby w momencie, gdy tylko zaczniecie transmisję na żywo, dać im o tym znać.

  Wszystkich fotografów, którzy chcieliby pochwalić się swoimi działaniami w mediach społecznościowych zachęcamy do przesyłania przykładów e-mailem na adres: daria.jankiewicz@polskapress.pl. Chętnie odpowiemy też na wszelkie Wasze pytania i pomożemy w prowadzeniu związanych z plebiscytem działań na Facebooku.


  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Najgroźniejsze wypadki z ciągnikami. Nawet Cimoszewicz zderzył się z traktorem

  Najgroźniejsze wypadki z ciągnikami. Nawet Cimoszewicz zderzył się z traktorem

  Licytacje komornicze 2019: Zobacz oferty z Białegostoku i regionu

  Licytacje komornicze 2019: Zobacz oferty z Białegostoku i regionu

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Święto Ultry 2019 w Białymstoku. Czterech kibiców Jagiellonii Białystok zatrzymanych

  Święto Ultry 2019 w Białymstoku. Czterech kibiców Jagiellonii Białystok zatrzymanych