Mistrzostwa świata w szachach szybkich. Dobre wyniki podlaskich szachistów

Mistrz międzynarodowy Jakub Kosakowski (MUKS Stoczek 45 Białystok) w mistrzostwach świata w szachach szybkich zajął w stawce najlepszych szachistów globu dobre 77. miejsce z dorobkiem 6,5 pkt facebook/Jakub Kosakowski
Na Stadionie Narodowym w Warszawie, zakończyły się mistrzostwa świata w szachach szybkich. Wśród najlepszych szachistów startowali także reprezentanci wywodzący się z naszego regionu.

Nodirbek Abdusattorov został mistrzem świata w szachach szybkich. Uzbek pokonał w dogrywce Jana Niepomniaszcziego. Brązowy medal zdobył Magnus Carlsen (Norwegia). Wszyscy szachiści z podium zgromadzili po 9,5 pkt. w 13 rundach.

Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Kosteniuk (Rosja), która zgromadziła 9 punktów w 13 rundach. Srebrny medal wywalczyła reprezentantka Kazachstanu Bibisara Assubajewa - 8,5 pkt, a brązowy kolejna Rosjanka Walentina Gunina - 8 pkt. Najlepsza z Polek, augustowianka, była zawodniczka Augustovianki Augustów i MUKS Stoczek 45 Białystok Oliwia Kiołbasa, zajęła 29. miejsce - 6,5 pkt.

Ponadto z zawodniczek wywodzących się z naszego regionu najlepiej spisały się, obok Oliwii Kiołbasy, Marta Bartel z domu Przeździecka, zambrowianka, która zajęła 75. miejsce z dorobkiem 4,5 punktów, Michalina Rudzińska wychowanka Hańczy Suwąłki 86. miejsce - 4 punkty oraz Klaudia Szczotka - zawodniczka MUKS Stoczek 45 Białystok, która w turnieju otrzymała "dziką kartę" Polskiego Związku Szachowego, a która zajęła z dorobkiem 4 punktów 89 miejsce.
W turnieju mężczyzn Jakub Kosakowski (MUKS Stoczek 45 Białystok) zgromadził 6,5 pkt i zajął 77. miejsce. Grzegorz Nasuta, także z MUKS Stoczek 45 Białystok) zajął 139 miejsce - 5,5, a Krzysztof Jakubowski, były szachista Maratonu Łomża uplasował się na 145 miejscu - 5 pkt.

Wyniki naszych zawodniczek i zawodników w mistrzostwach świata w szachach szybkich: