Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Francja pokonała Szwecję i awansowała do finału

Łukasz Konstanty
Łukasz Konstanty
Francuzi po sześciu latach przerwy ponownie zagrają w finale mistrzostw świata piłkarzy ręcznych.
Francuzi po sześciu latach przerwy ponownie zagrają w finale mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Fot. PAP/EPA/Tamas Kovacs
Francja pokonała Szwecję 31:26 w drugim meczu półfinałowym mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Trójkolorowi w niedzielnym finale zmierzą się z broniącą tytułu Danią, która trzy godziny wcześniej odniosła zwycięstwo nad Hiszpanią.

Francuzi dotychczas siedmiokrotnie docierali do decydującego o końcowym triumfie spotkania podczas mistrzostw świata piłkarzy ręcznych i tylko raz, w 1993 roku, nie zdołali rozstrzygnąć go na swoją korzyść. Z kolei Duńczycy mogą się pochwalić serią 27. meczów bez porażki na mundialu. Niedzielny finał zapowiada się więc niezwykle pasjonująco.

Zasłużony awans reprezentacji Francji

Na początku spotkania Szwedzi rzucili bramkę na 3:2 i - jak się potem okazało - był to jedyny moment, w którym współgospodarze trwającego turnieju prowadzili w piątkowym spotkaniu pólfinałowym. Francuzi szybko odrobili stratę a potem wyszli na kilkubramkowe prowadzenie.

Niezła postawa w tym fragmencie gry szwedzkiego golkipera Andreasa Palicki, który kilkukrotnie wybronił rzuty rywali, zdała się na nic, bowiem jego koledzy z pola mieli kłopoty z wykorzystywaniem nawet stuprocentowych okazji bramkowych. W efekcie przewaga Francuzów miast maleć, stopniowo rosła. Do przerwy Trójkolorowi prowadzili 16:12.

W drugiej części gry Szwedzi robili co mogli, by powalczyć o finał, dwukrotnie nawet zbliżyli się do rywala na odległość dwóch bramek, było to jednak wszystko, na co było tego dnia stać Skandynawów. Francuzi przetrwali trudniejsze chwile, a potem ponownie uciekli rywalom i już do ostatniej chwili nie pozwolili, by przeciwnik miał choć cień nadziei na odwrócenie losów potyczki wyłaniającej kandydata do złotego medalu.

Kiedy finał mistrzostw świata piłkarzy ręcznych?

Mecz pomiędzy Danią i Francją, który wyłoni nowego mistrza świata, został zaplanowany na niedzielę na godzinę 20.30. Wcześniej, bo o 18.00, Szwedzi zmierzą się z Hiszpanią, a stawką będzie brązowy medal.

Mimo że Francuzi wydają się być wymagającym rywalem, którego stać na przerwanie znakomitej serii wciąż aktualnego mistrza świata, ich awans do finału ucieszył Duńczyków. Szczypiorniści z tego kraju dzięki takiemu rozstrzygnięciu wiedzą już bowiem, iż wezmą udział w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

MKOL dopuszcza Rosjan do startów, są jednak warunki

Materiał oryginalny: Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Francja pokonała Szwecję i awansowała do finału - Sportowy24

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie