Łukasz Konstanty
Na inaugurację mistrzostw świata z Francją Biało-Czerwoni mogli pokusić się o niespodziankę, ostatecznie jednak przegrali 24:26. W dzisiejszym spotkaniu ze Słowenią nasza drużyna wygrać musi, jeśli chce z jakimkolwiek dorobkiem punktowym awansować do kolejnej rundy. Mecz w katowickim Spodku rozpoczął się o godzinie 20.30.

MŚ piłkarzy ręcznych. Polska - Słowenia

Druga kolejka fazy grupowej
20:4316.01.2023

Wychodzimy na prowadzenie - 5:4

22:0314.01.2023

Biało-Czerwoni przegrali drugi mecz fazy grupowej. Ostatni mecz, z Arabią Saudyjską w poniedziałek.

22:0214.01.2023

Moryto rzucił ostatnią bramkę w meczu. Wynik końcowy 23:32

21:5914.01.2023

Mecz zbliża się do końca. Rozstrzygnięcie już znamy, niewiadomą pozostaje wynik końcowy - na razie 22:32

21:3614.01.2023

Nie mamy żadnego pomysłu na grę w ataku. Słoweńcy wykorzystują nasze straty i nieskuteczne rzuty i skutecznie kontratakują - 13:21.

21:3414.01.2023

Słoweńcy utrzymują przewagę - 13:19

21:3014.01.2023

Pierwsze trafienie w drugiej połowie. 12:17.

21:2714.01.2023

Ruszyła druga połowa i... znów błąd Polaków. Zgubiona piłka w pierwszej akcji

21:1214.01.2023

Po niezłym początku w wykonaniu Polaków nastąpił niezrozumiały ofensywny przestój i z wyniku oscylującego wokół remisu zrobiła się sześciopunktowa przewaga Słoweńców. Trudno będzie zniwelować tę stratę, ale dopóki piłka w grze...

21:1114.01.2023

Jedenaście minut trwała niemoc strzelecka Polaków. Trafił Moryto z rzutu karnegp. Do przerwy przegrywamy 11:17

21:0614.01.2023

Nie idzie Polakom w ataku. Trzy minuty do końca pierwszej połowy. Przegrywamy 10:15. Trener Rombel poprosił o czas

21:0414.01.2023

Rzut karny dla Słowenii i najwyższe prowadzenie naszych rywali. 10:14

21:0214.01.2023

Gramy już w komplecie, ale przegrywamy 10:13. Trener Słowenii poprosił o czas.

20:5514.01.2023

Michał Olejniczak wykluczony na dwie minuty. Chwilę później na ławkę kar powędrował Moryto. Gramy w podwójnym osłabieniu - 10:12

20:5414.01.2023

Słoweńcy utrzymują przewagę - 10:12

20:5114.01.2023

Dwa błędy w ataku Biało-Czerwonych i rywale odskakują na dwie bramki - 8:10.

20:5014.01.2023

Piętnaście minut gry za nami. Wciąż wyrównana gra - 8:8

20:4614.01.2023

Przełamanie! Dwa gole Moryty i remis 6:6!

20:4514.01.2023

Biało-Czerwoni od sześciu minut nie potrafią zdobyć bramki - 4:6

20:4114.01.2023

Słabszy moment Polaków w ataku. Nieskuteczność, faul w ataku. Przegrywamy 4:5

20:4014.01.2023

Słoweńcy odrobili stratę. Wykorzystali drugi rzut karny - 4:4.

20:3714.01.2023

Wychodzimy na dwubramkowe prowadzenie - 4:2

20:3514.01.2023

Rzut do pustej bramki Polaków i odpowiedź Słowenii z rzutu karnego - 2:2

20:3214.01.2023

Po 39 sekundach Słoweńcy zdobyli pierwszą bramkę, chwilę później jeden z nich został jednak odesłany na dwie minuty na ławkę kar, a do wyrównania doprowadził Moryto. 1:1.