Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Damian Czykier ze złotym medalem (zdjęcia)

agada
Za nami trzeci i ostatni dzień 93. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Kolejne medale trafiły do zwycięzców. Tym samym sportowcy z Podlasie Białystok zdobyli najwięcej medali w ciągu całych zawodów, bo aż 10. H. Zgiet
Za nami trzeci i ostatni dzień 93. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Kolejne medale trafiły do zwycięzców. Tym samym sportowcy z Podlasie Białystok zdobyli najwięcej medali w ciągu całych zawodów, bo aż 10. Ozdobą ostatniego dnia mistrzostw był najlepszy wynik w tym sezonie na świecie w rzucie młotem – 80.79 - Anity Włodarczyk.

W konkursie rzutu młotem pierwsze skrzypce zdecydowanie zagrała Anita Włodarczyk, która w czwartej serii popisała się próbą na 80.79 i umocniła się na pozycji liderki światowych tabel. W tym sezonie pierwszy raz przekroczyła granicę 80 metrów.

Jak wyglądał pierwszy dzień? Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Ewa Swoboda ze złotym medalem

W ostatni dzień mistrzostw na Zwierzyńcu m.in. Piotr Lisek skoczył o tyczce 5.85, a Michał Haratyk triumfował w pchnięciu kulą z wynikiem 21.53.

Jak zaprezentowali się zawodnicy z podlaskich klubów?

W finałowym biegu na 110 metrów przez płotki zdobył przewagę nad resztą zawodników Damian Czykier, który wygrał z czasem 13.44.

Daria Zabawska z Podlasia Białystok zdobyła srebro w rzucie dyskiem wynikiem 58,22 m, a Kamil Kryński został wicemisrzem Polski w biegu na 200 m, uzyskując czasowo 21,12 s.

Magdalena Żebrowska z Podlasia Białystok zdobyła 5. miejsce w finale skoku w dal (6,08 m), a Ewa Korniluk uplasowała się na 8 miejscu z wynikiem 5,88 m.

Zawodnicy z KS Podlasie Białystok zdobyli na mistrzostwach 10 medali (5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy ), dzięki czemu zwyciężyli w klasyfikacji medalowej. Klub UKS 19 Bojary Białystok ma 1 medal brązowy i zajął 42 miejsce.