Filip Bares
Filip Bares
AP/Associated Press/East News
Premier League. Niedzielny hit kolejki wyglądał jak sparing seniorów z juniorami. Manchester City nie zostawił suchej nitki na londyńskiej Chelsea.

Podpieczni Pepa Guardioli nie powiedzieli jeszcze ostaniego słowa w walce o tytuł. W niedzielę na własnym boisku mistrzowie Anglii rozgromili Chelsea aż 6:X.
Od pierwszego gwizdka The Citizens rzucili się na rywali. Już w 18. minucie było 3:0 dla gospodarzy, a do przerwy schodzili prowadząc 4:0. W drugiej połowie hat – tricka skompletował Sergio Aguero. Argentyńczyk stał się tym samym piątym piłkarzem w historii Premier League, który w dwóch kolejnych domowych meczach ustrzelił trzy gole i wyrównał rekord Alana Shearera w liczbie hat – tricków (11).
Dla Chelsea było to kontynuacja fatalnej formy meczów na wyjeździe. Po raz pierwszy od 1990 roku, czyli jeszcze przed erą Premier League, The Blues stracili co najmniej cztery gole w dwóch kolejnych meczach poza Stamford Bridge.
– To jest dopiero pierwsza połowa pierwszego sezonu Sarriego w Chelsea i największą obrazą jaką mogę powiedzieć jest to, że zamienił ten klub w Arsenal – powiedział w przerwie meczu na antenie Sky Sports były stoper Liverpoolu Jamie Carragher.
– Przez ostatnie 7-8 lat Arsenal kompromitował się na wyjeździe, bo był za słaby. Nie mogłeś tego powiedzieć o Chelsea aż do dzisiaj – dodał Carragher.
Dobrą passę kontynuują natomiast rywale zza miedzy The Citizens Manchester United. Od kiedy zespół przejął Ole Gunnar Solskjaer Czerwone Diabły wygrały 10 z 11 ligowych spotkań. W sobotę pokonali 3:0 Fulham, dzięki dwóm golom Paula Pogby, który po odejściu Jose Mourinho wyraźnie odżył.
Swoje spotkanie wygrał również Liverpool, który ma tyle samo punktów co pierwsze City, ale ma jeden mecz rozegrany mniej. To właśnie z The Citizens podopieczni Jurgena Kloppa przegrali jedyny mecz ligowy w tym sezonie.
W sobotę zagrało też trzech Polaków. Artur Boruc nie był w stanie zatrzymać rozpędzonego Liverpoolu, a Jan Bednarek podobnie nie pomógł drużynie przeciwko Cardiff. Swojej drużynie jeden punkt uratował za to Łukasz Fabiański.ą
26. kolejka: Fulham – Manchester United 0:3 (Pogba 14, 65 z karnego, Martial 23); Crystal Palace - West Ham 1:1 (Zaha 76 – Noble 27 z karnego);Huddersfield – Arsenal 1:2 (Kolasinac 90 gol samobójczy – Iwobi 16, Lacazette 44); Liverpool – Bournemouth 3:0 (Mane 24, Wijnaldum 34, Salah 48); Southampton – Cardiff 1:2 (Stephens 90 – Bamba 69, Zohore 90); Watford – Everton 1:0 (Gray 65); Brighton – Burnley 1:3 (Duffy 76 – Wood 26, 61, Barnes 74 z karnego); Tottenham – Leicester 3:1 (Sanchez 33, Eriksen 63, Son 90 – Vardy 76); Man City – Chelsea 6:0 (Sterling 4, 79, Aguero 13, 19, 56 z karnego, Gundogan 56). Mecz Wolverhampton – Newcastle zostanie rozegrany w poniedziałek o godzinie 21.

Materiał oryginalny: Mistrz obnażył Chelsea, kompromitacja i Show Sergio Aguero. Manchester City - Chelsea 6:0! - Portal i.pl