Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkaniec bloku przy ul. Ukośnej chce szerszego chodnika. Miasto mu pomoże

Tomasz Mikulicz
Tomasz Mikulicz
Jerzy Wyrzykowski pokazuje krzewy, które rosną w pasie drogowym i zajmują część chodnika
Jerzy Wyrzykowski pokazuje krzewy, które rosną w pasie drogowym i zajmują część chodnika Wojciech Wojtkielewicz
Według naszego Czytelnika właściciele domów przy ul. Ukośnej powinni oddać fragmenty chodnika, które zajęli na pasy zieleni. Miasto będzie chciało to wyegzekwować.

W niedziele, gdy w kościele jest msza. I każdego popołudnia w pozostałe dni. Wtedy chodnik jest zastawiany przez samochody. Nie ma jak tędy przejść. Tym bardziej, że mieszkańcy domów stojących wzdłuż ulicy, "pozawłaszczali" sobie fragmenty chodnika od strony swoich płotów. Sadzą tu kwiaty i krzewy, a chodnik jest przez to węższy - mówi Jerzy Wyrzykowski.

Mieszka w jednym z bloków przy ul. Ukośnej. Po drugiej stronie jezdni stoją wspomniane domy jednorodzinne. - Są miejsca, gdzie chodnik ma szerokość tylko dwóch płytek. Jeśli zaparkowany jest tu samochód, to kobieta z wózkiem nie przejdzie - pokazuje Wyrzykowski.

Czytaj też: Pieniędzy nie chcieli. Woleli mieć trawnik i blok dalej swoich okien

Według niego miasto powinno wymusić na właścicielach domów jednorodzinnych oddanie pasów zieleni. Oraz postawić przy chodniku znak zakazu zatrzymywania się.

Anna Kowalska z magistratu mówi, że znak taki można postawić tylko wtedy, gdy nawet chwilowe postawienie samochodu powoduje pogorszenie płynności ruchu, zmniejszenie przepustowości i wzrost zagrożenia bezpieczeństwa ruchu. - Tutaj nie ma takich okoliczności - podkreśla.

Dodaje, że jeśli jednak mieszkańcy zauważą, że parkujące na chodniku auta utrudniają pieszym poruszanie się, to należy dzwonić do straży miejskiej. Natomiast jeśli chodzi o zieleńce rosnące w pasie drogowym, to miasto wystąpi do właścicieli domów jednorodzinnych, bo oddali ziemię na chodnik.

Relacja z budowy nowego kościoła: Kościół przy ul. Narewskiej. Zamontowano już hełmy wież [ZDJĘCIA][/a]

- Cieszy mnie taki finał sprawy. Szkoda, że nie można postawić znaku zakazu, ale przynajmniej niech tyle zrobi miasto - komentuje
Wyrzykowski.

Prosi jednocześnie władze o namalowanie przejścia dla pieszych obok nowego kościoła MB Różańcowej. - Poprawiłoby to bezpieczeństwo. Obok jest też szkoła - podkreśla.

Anna Kowalską mówi, że zebra będzie namalowana dopiero wtedy, gdy do użytku zostaną oddane budujące się w tej okolicy bloki.

Problem z wyjazdem z budowanego bloku: [a]https://poranny.pl/boja-sie-o-zycie-swoich-dzieci-ulica-a-wlasciwie-ciagiem-pieszojezdnym-obok-ich-domow-maja-jezdzic-mieszkancy-budujacego-sie/ar/c1-14252499

- Wtedy też będą zbudowane chodniki i zmodyfikowane istniejące tam rondo. Natomiast do końca września w rejonie szkoły i kościoła położone będą progi zwalniające - podkreśla.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny