Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy strefy przygranicznej ciągle czekają na zniesienie wiz do Białorusi

(kk)
Przejście graniczne w Białowieży
Przejście graniczne w Białowieży Fot. Archiwum
Mały ruch graniczny z Polski na Białoruś i odwrotnie.

Na pewno lepiej byłoby pójść do komendanta placówki Straży Granicznej i wziąć przepustkę, niż jeździć do urzędów po wizę. Niestety, ciągle czekamy na uproszczony ruch graniczny z Białorusią - mówi Anna Wójcik, rzecznik prasowy Podlaskiej Straży Granicznej.

Ruch bezwizowy ma objąć pas szerokości 30 km, po obu stronach granicy zarówno po polskiej, jak białoruskiej. Z wnioskiem w tej sprawie, wystąpili samorządowcy z województwa podlaskiego i lubelskiego, a po stronie białoruskiej - z obwodów grodzieńskiego i brzeskiego.

Dążenia do ruchu bezwizowego z Białorusią, to kolejny krok także naszych samorządowców. Otwarte 16 kwietnia 2005 roku przejście graniczne Białowieża - Piererow, powstawało w bólach i protestach. Niewiele brakowało, by przestała istnieć historyczna droga, która łączyła mieszkańców zachodniej strony Puszczy Białowieskiej, z tymi ze wschodniej, którą w czasie II wojny światowej przepędzono tłumy na Wschód. Jednak udało się. Drogowe przejście graniczne Białowieża - Piererow obejmuje pieszy i rowerowy ruch osobowy.

Powiat hajnowski, to także drogowe przejście graniczne Połowce - Pieszczatka i kolejowe przejście Czeremcha - Wysokolitowsk, które dotyczy ruchu granicznego osobowego i towarowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny