Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:2) (LIVE). Efektowny triumf Jagi

Jagiellonia wzięła w Legnicy srogi rewanż za porażkę z Miedzią u siebie
Jagiellonia wzięła w Legnicy srogi rewanż za porażkę z Miedzią u siebie Piotr Krzyżanowski
O godz. 18 rozpocznie się mecz Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok. To pierwsze spotkanie ekstraklasy w 2019 roku. Zapraszamy na naszą relację.

19.55
Koniec spotkania.
Świetny start wiosennej części sezonu w wydaniu Jagiellonii. Żółto-Czerwoni wygrywają w Legnicy 3:0.

19.53
90+2 minuta.
Szczęście Jagiellonii. Piękny strzał Romana, po którym piłka ląduje na poprzeczce bramki Sandomierskiego.

19.51
90. minuta.
Scepović dostaje żółtą kartkę.

19.41
Ależ pech Savkovicia. Po kilkudziesięciu sekundach przebywania na boisku i ostrym wejściu jednego z rywali, Serb na noszach opuszcza plac gry.

19.40
79. minuta.
Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Za Poletanovicia Mile Savković.

19.37
Mecz obserwuje 3814 widzów, w tym głośno dopingująca Jagę grupa fanów z Białegostoku.

19.35
74. minuta. 0:3!!!!
Kostal podaje do Novikovasa, ten w polu karnym przekłada piłkę na lewą nogę i strzela w krótki róg.

19.31
70. minuta.
Zmian ciąg dalszy. W Miedzi za Zielińskiego Musa.

19.28
67. minuta.
W Jadze debiutuje Stefan Scepović, który zastępuje Klimalę.

19.26
65. minuta.
Zmiany: w Miedzi za Ojamaę Roman, w Jagiellonii za Pospisila Bartosz Kwiecień.

19.25
64. minuta.
Czerwona kartka dla Miedzi! Bozić przewraca wybiegającego na czystą pozycję Klimalę i zostaje usunięty z boiska.

19.22
61. minuta.
Miedziance puszczają nerwy. Tym razem żółtko dla Fernandeza za odkopnięcie piłki.

19.20
59. minuta.
Pierwsza w tym roku żółta kartka. Dostaje ją Omar Santana, po brzydkim faulu na Novikovasie.

19.16
55. minuta.
Było groźnie. Zza pola karnego strzela Camara, ale piękną interwencją popisuje się Grzegorz Sandomierski.

19.06
Początek II połowy. W Miedzi za Augustyniaka wchodzi Fernandez.

18.49
Koniec pierwszej połowy, bo sędzia Frankowski doliczył aż cztery minuty. Jagiellonia gra mądrze w defensywie i bardzo skutecznie w ataku. Oby tak dalej.

18.45
45. minuta. 0:2!!!
Guilherme uderza tuż przy słupku i Kanibołocki drugi raz wyciąga piłkę z siatki. Ciekawostka: to pierwszy w tym sezonie ekstraklasy wykorzystany przez Jagę rzut karny.

18.44
44. minuta.
Rzut karny dla Jagiellonii!! Bozić fauluje szarżującego Poletanovicia, który wcześniej odebrał mu piłkę.

18.40
40. minuta.
Kontuzja. Po starciu z Ojamaą Martin Pospisil uderza głową w bandę reklamową. Źle to wygląda. Czeski pomocnik jest opatrywany, ale wraca na boisko.

18.37
37. minuta.
Ładna akcja Jagi, zakończona groźnym strzałem Kostala. Kanibołocki wybija piłkę na rzut rożny.

18.28
Gra na chwilę przerwana, bo jakiś dowcipniś na trybunach użył gwizdka. Wcześniej obrońcy Miedzi blokują strzał Arvydasa Novikovasa.

18.24
24. minuta.
Groźnie pod naszą bramką. Sytuację wyjaśnia wślizgiem Poletanović.

18.17
Jest jeszcze analiza VAR. Po dłuższej chwili sędziwie uznają, że bramka dla gości była prawidłowa.

18.15
15. minuta.
Gooooooooool!!!!!! Jaga prowadzi 1:0. Po rzucie rożnym bramkarz Miedzi źle wybija piłkę i Nemanja Mitrović z dziesięciu metrów posyła ją do siatki.

18.12
12. minuta.
Przewagę ma na razie Miedź. Jaga gra niedokładnie.

18.08.
8. minuta.
Pierwszy celny strzał w meczu. Po dalekim zagraniu w pole karne wbiega Zieliński i uderza prawie z zerowego kąta. Sandomierski broni bez trudu.

18.06
6. minuta. Pierwszy rzut rożny w 2019 roku ma Miedź. Po dośrodkowaniu niecelnie strzela Osyra.

18.00
Zaczęli! Ze środka Jagiellonia. Piłka trafiła w pole karne, ale Kostal nie zdążył z dośrodkowaniem.

17.55
W podstawowym składzie Miedzi jest jeden piłkarz z jagiellońską przeszłością. To Rafał Augustyniak, który był w białostockim klubie w latach 2014-16, ale kariery wielkiej nie zrobił.

17.35
Dzisiejszy mecz poprowadzi Bartosz Frankowski. To arbiter bardzo szczęśliwy dla Jagiellonii. W pięciu ostatnich meczach białostoczan, które prowadził toruński sędzia, nasza drużyna odniosła dwa zwycięstwa i trzykrotnie zremisowała.

17.25
A oto skład naszych przeciwników.
Miedź: Konibołodzki - Zieliński, Osyra, Bozić, Miljković, Ojamaa, Augustyniak, Santana, Camara, Forsell, Piasecki.

17.10
Znany jest już skład Żółto-Czerwonych. Trener Ireneusz Mamrot wystawił w pierwszej jedenastce dwóch nowych zawodników. To Zoran Arsenić i Martin Kostal. Obaj zostali przez Jagiellonię pozyskani zimą z Wisły Kraków. Na szpicy zagra jeden z trzech Polaków w jedenastce: Patryk Klimala.
Dodajmy, że dokładnie taką jedenastkę wytypowaliśmy w piątkowym wydaniu "Porannego". Oby też końcowy wynik był zgodny z naszymi życzeniami.
Jagiellonia: Sandomierski - Arsenić, Runje, Mitrović, Guilherme, Kostal, Romanczuk, Poletanović, Novikovas, Pospisil, Klimala.

Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica 2:3 (ploz)