MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miasto we współpracy z UNICEF-em zakupiło sprzęt do białostockich szkół i przedszkoli

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Wojciech Wojtkielewicz
W ramach współpracy Miasta Białystok z UNICEF, białostockie jednostki oświatowe zostaną wyposażone w sprzęt i pomoce. Monitory, laptopy i tablety umożliwią wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, w tym także tych z Ukrainy.

W poniedziałek (27.03) do białostockich placówek oświatowych zaczęły trafiać pierwsze monitory interaktywne i ostatnie laptopy oraz plecaki. Sprzęty zostały zakupione w ramach współpracy miasta z UNICEF-em.

- Miasto Białystok podpisało z UNICEF umowę na 25 mln zł - mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. - Głównie zyskają na niej placówki oświatowe oraz różnego rodzaju przedsięwzięcia, które mają integrować społeczność polską i ukraińską. Chcemy by Ukraińcy czuli się tutaj dobrze dobrze, aby im tutaj niczego nie brakowało, aby dzieci, które chodzą do szkół, na równi z dziećmi polskimi uczyły się, bawiły się, zdobywały wiedzę, którą później wykorzystają również na odbudowę ich zniszczonej ojczyzny.

W sumie białostockie przedszkola otrzymają 61 laptopów, 61 monitorów interaktywnych oraz 61 drukarek laserowych. Szkoły natomiast, poza przekazanymi w roku ubiegłym tabletami (655 sztuk), otrzymają łącznie 360 laptopów oraz 2 tys. plecaków pełnych szkolnych przyborów.

Pierwszy z monitorów trafił do Przedszkola Samorządowego nr 81 w Białymstoku.

- Ten projekt jest nam bardzo potrzebny. Dzięki tym środkom wzbogaciliśmy bazę naszego przedszkola o nowe pomoce dydaktyczne, bardzo atrakcyjne dla dzieci. Ten stymuluje rozwój intelektualny dzieci, ale przede wszystkim integruje dzieci z Ukrainy z dziećmi polskimi. Zajęcia stają się bardziej atrakcyjne i przedszkolaki uczestniczą w nich z większym zaangażowaniem - przyznaje Anna Stopczyk, dyrektor placówki.

Dzięki wsparciu UNICEF-u wyposażane są także place zabaw i tereny rekreacyjne przy przedszkolach i szkołach, kupowane jest dodatkowe wyposażenie i pomoce dydaktyczne. Jednocześnie odbywają się szkolenia dla nauczycieli, warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Utworzono również Centrum Spilno Unicef Białystok, miejsce integracji dla dzieci i rodzin uchodźców oraz społeczności przyjmującej. . Jest prowadzone przez Miasto we współpracy z 9 organizacjami pozarządowymi. Z tej oferty skorzystało już ponad 3 tys. osób.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny