Mgr Andrzej Branicki z Wydziału Fizyki UwB tegorocznym...

  Mgr Andrzej Branicki z Wydziału Fizyki UwB tegorocznym laureatem Medalu im. Włodzimierza Zonna

  (adek)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Mgr Andrzej Branicki z Wydziału Fizyki UwB

  Mgr Andrzej Branicki z Wydziału Fizyki UwB ©UwB

  Polskie Towarzystwo Astronomiczne uhonorowało mgra Andrzeja Branickiego z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku nagrodą i medalem im. Włodzimierza Zonna „Za popularyzację wiedzy o Wszechświecie”.
  Mgr Andrzej Branicki z Wydziału Fizyki UwB

  Mgr Andrzej Branicki z Wydziału Fizyki UwB ©UwB

  W ten sposób podkreślono wybitne zasługi mgra Branickiego, autora m.in. dwóch książek o astronomii, w popularyzację jednej z najstarszych nauk przyrodniczych. Medal przyznawany jest zwykle jednej osobie w Polsce co dwa lata, podczas zjazdów PTA. Tegoroczna uroczystość wręczenia medalu miała miejsce 7 września w Poznaniu, podczas otwarcia XXXVII Zjazdu PTA.

  - Mgr Andrzej Branicki był inicjatorem i koordynatorem budowy Obserwatorium Astronomicznego, jakie od blisko 30 lat działa na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku - mówi Katarzyna Dziedzik, rzecznik prasowy Uniwersytetu w Białymstoku. - Jest też jego opiekunem. W pracowni odbywają się nie tylko zajęcia dla studentów, ale także lekcje astronomii dla uczniów i spotkania popularyzatorskie dla mieszkańców regionu.

  O Obserwatorium i jego wyposażeniu można dowiedzieć się więcej odwiedzając stronę Wydziału Fizyki UwB: physics.uwb.edu.pl

  Tu także można zobaczyć przykładowe zdjęcia, wykonane przy użyciu sprzętu znajdującego się w pracowni: physics.uwb.edu.pl

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo