Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Medyczne innowacje. Dwutlenkiem węgla w pajączki i obrzęki

Redakcja
Jak wygrać latem z obrzękami nóg, a przy okazji pozbyć się „pajączków”, których przybyło po intensywnym opalaniu? Ewa Gulaj, właścicielka Estimed - nowego gabinetu medycyny estetycznej w Białymstoku proponuje leczenie tych dolegliwości dwutlenkiem węgla, czyli karboksyterapią.

Ewa Gułaj jest doktorem nauk medycznych, praktykującym geriatrą i internistą. Działalność na gruncie medycyny estetycznej zaczęła kilka lat temu w Częstochowie, gdzie prowadziła gabinet wraz z siostrą. Jednocześnie brała udział w wielu szkoleniach, a jej umiejętności potwierdzają liczne certyfikaty.

- Wychodzę z założenia, że gruntowna wiedza to podstawa w każdej dziedzinie medycyny – mówi Ewa Gułaj. – A ponieważ medycyna estetyczna to nie tylko „botox” i wypełniacze, staram się na bieżąco przyswajać wiedzę na temat zabiegów, które wykonuję swoim pacjentkom. I uczę się praktycznie bez przerwy. Drugi ważny element mojej działalności to odpowiedni, atestowany sprzęt – tanie zamienniki mogą przynieść więcej szkód niż pożytku.

Bąbelki pobudzające krążenie

Kilka miesięcy temu Ewa Gułaj przeniosła działalność do rodzinnego Białegostoku, gdzie otworzyła gabinet przy ul. Sienkiewicza. Zajmuje sie w nim m.in. wspomnianą karboksyterapią. To nowatorska metoda leczenia niewydolności żylnej nóg, obrzęków i zmian naczyniowych. Ale nie tylko – wskazaniem do zabiegu jest też cellulit, brak elastyczności i zwiotczenie skóry twarzy i ciała, cienie pod oczami, rozstępy i blizny, wypadanie włosów czy łuszczyca.

Karboksyterapia polega na podskórnym podaniu gazu w obszary wymagające leczenia. Po wniknięciu do organizmu, bąbelki CO2 rozbijają mechanicznie złogi tłuszczowe i silnie rozszerzają naczynia krwionośne, zwiększając przepływ krwi leczonego obszaru, stymulując metabolizm tłuszczu. Dwutlenek węgla pobudza krążenie, dostarczając skórze więcej tlenu i substancji odżywczych. Zostaje pobudzona produkcja kolagenu i elastyny, odpowiadających za jędrność skóry.

- Zabieg trwa od kilku minut do pół godziny – mówi Ewa Gułaj. – Gaz jest aplikowany pod skórę dzięki specjalnej aparaturze i przy pomocy cienkiej igły. Zabieg nie wymaga znieczulenia, ani nie wyłącza z codziennej aktywności. By był skuteczny, powinien być stosowany w seriach. W zależności od leczonego obszaru wykonujemy od 5 do 15 zabiegów.

Jak zapewnia pani doktor, karboksyterapia to jeden z najbezpieczniejszych, naturalnych i mało inwazyjnych zabiegów – pod warunkiem jednak, że jest wykonany w sprawdzonych gabinetach, przez lekarza i za pomocą odpowiedniego sprzętu. Estimed dysponuje aparatem Fenix carboxytherapy, certyfikowanym urządzeniem z atestem Unii Europejskiej i akceptacją amerykańskiej Agencji Żywności i Leków.

- To ważne, tak jak doświadczenie i wiedza osoby wykonującej zabieg. Nieatestowane urządzenia, które stosują niektóre gabinety kosmetyczne są nie tylko nieskuteczne, ale mogą być niebezpieczne – przestrzega Ewa Gułaj.

Latem daj skórze pić

Z innych zabiegów, którym warto poddac skórę o tej porze roku, pani Ewa poleca nawilżający hydrobalans -  niezbyt bolesny i dający długotrwały efekt, utrzymujący się nawet do 12 miesięcy.

- Warto też ujędrnić skórę nowatorskim zabiegiem PRX z wykorzystaniem kwasu trójchlorooctowego. To jeden z nielicznych peelingów, który można wykonać także w lecie– zachęca Ewa Gułaj. 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny