Mecz Tur MOSiR Bielsk Podlaski – UMKS Zgierz 3:3 (zdjęcia)

(jan)
Mecz Tur MOSiR Bielsk Podlaski – UMKS Zgierz 3:3
Mecz Tur MOSiR Bielsk Podlaski – UMKS Zgierz 3:3 Krzysztof Jankowski
Nastoletnie piłkarki z Bielska Podlaskiego zremisowały czwartkowy mecz z UMKS-em Zgierz 3:3, chociaż do przerwy prowadziły już 3:0.

W pierwszej połówce zagrały świetnie, a do boju poprowadziła je Dominika Głowacka, która tego dnia kończyła piętnaście lat. Nastolatka najpierw zaskoczyła bramkarkę gości silnym strzałem z ostrego kąta, a potem posłała piłkę do siatki rywalek bezpośrednio z rzutu rożnego! Miała też udział przy golu na 3:0, bo dośrodkowała z rogu tak precyzyjnie, że jej rówieśniczka Sylwia Markowska nie miała kłopotów ze skutecznym strzałem z pierwszej piłki.

Zwycięstwo dawało jeszcze Turowi matematyczne szanse na utrzymanie się w II lidze, ale po przerwie swoje show rozpoczęła napastniczka ze Zgierza Paulina Kucina. Najpierw strzeliła od poprzeczki „brazylijką”, potem skutecznie wykonała rzut karny, aż wreszcie poszła na przebój i doprowadziła do wyrównania. W końcówce meczu z chwilowego letargu przebudziły się bielszczanki, ale zabrakło im skuteczności, by szale zwycięstwa przechylić na swoją stronę.

Tur MOSiR Bielsk Podlaski – UMKS Zgierz 3:3 (3:0)

Bramki: 1:0 – 6’ Głowacka, 2:0 – 17’ Głowacka (rożny), 3:0 – 38’ Markowska, 3:1 – 48’ Kucina, 3:2 – 56’ Kucina (karny), 3:3 – 57’ Kucina.

Żółte kartki: Pręciuk, Gontarek (UMKS).

Widzów 70.

Tur: Sokołowska – Dmitruk (65’ M. Klimczuk), K. Makarska, M. Makarska, A. Klimczuk (65’ Niczyporuk) – Markowska, Kosińska, Sosna, Drozdowska (89’ Nikołajuk) – Burak, Głowacka.

UMKS: Nazar – Marciniak (46’ Rosiak) – Pełka, Pręciuk, Pieprzowska – Gontarek, Witczak, Walak, Słowińska – Kucina, Włodarczyk.