Mecz Tur Bielsk Podlaski – Piast Białystok 5:0 (zdjęcia)

(jan)
Krzysztof Jankowski
Nowym liderem czwartej ligi został Tur, który w niedzielę w Bielsku rozbił 5:0 znajdującego się na przeciwległym biegunie tabeli białostockiego Piasta.

Jednak przez długi czas goście trzymali się całkiem dzielnie. Na przerwę schodzili z bezbramkowym remisem i to oni mieli w pierwszej połowie najlepszą okazję do zdobycia gola. W 38. minucie z dystansu w okienko strzelił Tomasz Tomaszuk i tylko efektowna interwencja siedemnastoletniego Patryka Siduna uratowała Tura przed stratą bramki.

Po przerwie znowu atakował Tur, ale przez ponad kwadrans nie przynosiło to efektu. Pierwszy gol padł ze stałego fragmentu gry. Do piłki podszedł Karol Car i z daleka huknął po ziemi. Śliska piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki obok bezradnego juniora Piotra Leszczyńskiego. Po stracie gola z gości zeszło powietrze i na boisku istnieli już tylko bielszczanie. Po akcji siedemnastoletniego Rafała Grygoruka technicznym strzałem popisał się Mateusz Jakubowski, później dośrodkowanie szesnastoletniego Pawła Zawadzkiego strzałem głową zakończył Karol Kosiński. W 78. minucie rzut wolny dokładnie rozegrał Paweł Łochnicki, dorzucił piłkę Pawłowi Chańce, a ten wślizgiem podwyższył na 4:0. Ostatniego gola zdobył znowu Car, wykorzystując asystę Andrzeja Orzechowskiego.

- Cel mamy jeden: awans do III ligi. Musimy wierzyć, że nas na to stać i wyrabiać w naszych zawodnikach mentalność zwycięzców – podkreślał po meczu prezes Tura Sergiusz Zinowczyk. – Kolejnymi zwycięstwami pokazujemy też bielskim przedsiębiorcom, że drużyna piłkarska jest świetnym oknem wystawowym dla ich szyldów i bardzo tanią, w porównaniu z konkurencyjnymi sposobami, formą promocji i reklamy.

Tur Bielsk Podlaski – Piast Białystok 5:0 (0:0)

Bramki: 63’ i 87’ Car, 66’ M. Jakubowski, 74’ K. Kosiński, 78’ Chańko.

Żółte kartki: Chańko (Tur); Zabrocki (Piast).