Mecz Tur Bielsk Podlaski – LZS Narewka 2:1 (1:1) (zdjęcia)

(jan)
Pozycję lidera IV ligi utrzymał bielski Tur po sobotnim zwycięstwie 2:1 z LZS-em Narewka.

Zdobycie kompletu punktów nie przyszło bielszczanom łatwo, bo przecież w środę rywalizowali oni ponad 120 minut w Pucharze Polski z Jagiellonią II Białystok i także wygrali 2:1.

- Widać było, że mamy w kościach środowy pojedynek z Jagiellonią – przyznawał trener Tura Paweł Bierżyn.

W meczu z Narewką Tur od początku miał przewagę, ale brakowało mu dokładności w wykończeniu akcji. Goście, którzy jeszcze dwa lata temu grali przecież z powodzeniem w III lidze, mieli w swoim składzie doświadczonych zawodników ofensywnych: Norberta Stulgisa i Mariusza Lasotę. I o ile popełniali sporo błędów w defensywie, to z przodu potrafili zamieszać obroną Tura. W 33. minucie prostopadła piłka trafiła do Lasoty, a ten wybiegł sam na sam z Patrykiem Sidunem i zakładając mu „siatkę” wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Tur szybko się otrząsnął i jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania. Gola strzelił Mateusz Jakubowski, po dokładnym dograniu Andrzeja Lewczuka.

W przerwie trener Bierżyn dokonał dwóch zmian taktycznych zastępując Karola Cara Pawłem Łochnickim i Michała Walczuka Łukaszem Popiołkiem. Po dwóch kwadransach z boiska musiał zejść też Rafał Grygoruk. W starciu z doświadczonym bramkarzem Arturem Sacharczukiem doznał urazu nogi i po meczu został odwieziony karetką pogotowia ratunkowego do szpitala w Białymstoku. I chociaż wszystko działo się w polu karnym gości, to sędzia Leszek Bielecki z Zambrowa rzutu karnego nie odgwizdał. Zdecydował się na to chwilę później, gdy miał ku temu znacznie mniej podstaw, bo Karol Kosiński sam zaczepił się o nogę obrońcy i efektownie przewrócił się w szesnastce. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Paweł Chańko.

Tur Bielsk Podlaski – LZS Narewka 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 – 33’ Lasota, 1:1 – 45’+1 M. Jakubowski, 2:1 – 77’ Chańko (k).

Żółte kartki: Sacharczuk, Andrzejewski (LZS).

Sędziował Leszek Bielicki (Zambrów).

Tur: Sidun – K. Kulikowski, P. Kosiński, Chańko, A. Kosiński – Car (46’ Łochnicki), A. Lewczuk – Grygoruk (75’ R. Kulikowski), K. Kosiński, Walczuk (46’ Popiołek) – M. Jakubowski.

LZS: Sacharczuk – Jankowski (87’ Walenciej), A. Niegowski, Samojlik, Andrzejewski – Trusiewicz, Gąsowski – Popławski (44’ Turowski), Stulgis, Stefanowicz (54’ K. Charkiewicz) – Lasota.