Jagiellonia Białystok 3 - 2 Wisła Kraków

2 1 połowa

Wisła Kraków

2

1 1 połowa

• Koniec meczu! Jagiellonia wygrywa po bardzo emocjonującym meczu. Bez wątpienie bohaterem Białegostoku zostanie Jesus Imaz, który strzelił wszystkie 3 bramki dla zespołu Ireneusza Mamrota.

• Chuca nie przyjął piłki zagranej przez Błaszczykowskiego. To chyba koniec tego meczu.

• Patryk Klimala został sfaulowany. Młody napastnik Jagi łapie dzięki temu bardzo cenne sekundy.

• Po raz kolejny widzieliśmy spore zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Aleksnader Buksa zdołał obrócić się i huknąć pod samą poprzeczkę! Będą jeszcze emocje w tym meczu. Sędzia przedłużył ten mecz o 4 minuty.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Aleksander Buksa! Wisła Kraków łapie kontakt!

• Krzysztof Drzazga nie zdołał opanować piłki zagranej przez Pawła Brożka. Zmarnowana okazja na zdobycie gola.

• Lukas Klemenz ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Sprytnie rozegrany rzut rożny zakończony strzałem Macieja Sadloka. Świetnie jednak broni bramkarz gospodarzy.

• Ależ zakotłowało się teraz pod bramką Jagiellonii! Paweł Brożek z 5 metrów trafił prosto w Damiana Węglarza!

• Dobra interwencja Tarasa Romańczuka, który ofiarnie blokuje dośrodkowanie Błaszczykowskiego.

• Żegnany owacjami na stojąco Jesus Imaz opuszcza murawę. Zdobywca hat-tricka zostaje zmieniony przez Patryka Klimalę.

• Dobre, płaskie dośrodkowanie Jakuba Błaszczykowskiego, tylko że nikt nie zdołał przeciąć tego zagrania.

• Młodziutki Aleksander Buksa melduje się na placu gry. Zmienia innego młodzieżowca - Kamila Wojtkowskiego.

• 12 251 widzów ogląda dzisiaj mecz na żywo przy ul. Słonecznej w Białymstoku.

• Hiszpan na szczęście wraca do gry po interwencji fizjoterapeutów.

• Juan Camara ucierpiał przy starciu z rywalem. potrzebna jest pomoc medyczna.

• Jak to nie wpadło! Bartosz Kwiecień otrzymał podanie na pustą bramkę i przeniósł piłkę nad bramką! To musiał być czwarty gol gospodarzy!

• Marko Poletanović opuszcza murawę, a w jego miejsce pojawia się Bartosz Kwiecień.

• Zaskakujące uderzenie Kamila Wojtkowskiego. Piłka prawie wpadła za kołnierz Damianowi Węglarzowi, ale bramkarz Jagi zdołał sparować ją nad poprzeczkę.

• Maciej Stolarczyk błyskawicznie reaguje na wydarzenia boiskowe. Vukan Savicević schodzi, a wchodzi Krzysztof Drzazga.

• Piękna akcja Jagiellonii! Podopieczni Ireneusza Mamrota wymienili kilka bardzo szybkich podań z pierwszej piłki, a na koniec do pustej bramki futbolówkę dobija Jesus Imaz!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Hat-trick! Jesus Imaz po raz trzeci!

• Martina Kostala zmienia Juan Camara.

• Jakub Błaszczykowski trafia prosto w mur i Jagiellonia przejmuje piłkę.

• Jakub Wójcicki przerwał kontratak Wisły Kraków na 30 metrze od swojej bramki. Prawy obrońca gospodarzy obejrzał za to żółtą kartkę.

• Jakub Błaszczykowski dograł idealnie do Chuci, którego strzał wylądował wysoko w trybunach. Fatalne uderzenie gracza Białej Gwiazdy.

• Maciej Sadlok już kilka razy faulował rywali i tym razem Tomasz Kwiatkowski zdecydował się ukarać go żółtą kartką.

• David Niepsuj ukarany żółtą kartką.

• Tak jak wspomnieliśmy. Chuca melduje się na murawie, a zmienia Rafała Boguskiego.

• Za chwilę na murawie pojawi się Chuca, który jest już gotowy do wejścia.

• Niezłe dośrodkowanie Macieja Sadloka, ale na posterunku był Damian Węglarz, który zdołał wypiąstkować piłkę i zażegnać niebezpieczeństwo.

• Jakub Błaszczykowski został sfaulowany przed polem karnym Jagi. Teraz to goście będą mieć znakomitą okazję na zdobycie gola.

• Szybka kontra gospodarzy kończy się fatalną stratą piłki. Głównym winowajcą był Marko Poletanović, który bardzo źle podał do Jesusa Imaza.

• Piłka spadła nogi Jesusa Imaza, który tym razem fatalnie skiksował. Wisła Kraków zacznie z autu.

• Faul Macieja Sadloka . Będzie dobra okazja na dośrodkowanie w pole karne gości.

• Bardzo ważna interwencja Zorana Arsenicia, który nie pozwolił rozpędzić się Saviceviciowi.

• Wracamy do Białegostoku! Czas na drugą połowę! Obie drużyny jak na razie bez zmian.

• Koniec pierwszej połowy! Jak na razie Jagiellonia prowadzi 2:1. Bramka dla Wisły była kontrowersyjna. Niemniej jednak tak jak przed meczem się spodziewaliśmy mamy pojedynek znakomitych snajperów. Który wróci do domu szczęśliwszy? Tego dowiemy się po 15 minutowej przerwie!

• Arbiter główny po obejrzeniu sytuacji podtrzymał swoją decyzję. Na trybunach Stadionu Miejskiego rozniosły się gromkie gwizdy, ale to nie zmienia faktu, że Wisła zdobywa bramkę kontaktową!

• Tomasz Kwiatkowski obejrzy całą sytuację na monitorze VAR. Wydaje się, że wcześniej jeden z graczy Wisły mógł zagrać piłkę ręką. Pierwsza połowa natomiast przedłużona o 2 minuty.

• Bardzo dobra akcja Wisły. Goście wymienili kilka podań, do piłki dopadł Paweł Brożek, który znakomicie wykorzystał sytuacje sam na sam!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Paweł Brożek zdobywa bramkę kontaktową!

• Taras Romanczuk ogląda żółty kartonik.

• Były zawodnik Wisły Kraków okazuje się być katem Białej Gwiazdy! Bramkostrzelny Hiszpan znakomicie odnalazł się w polu karnym i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jesus Imaz po raz drugi!

• Martin Pospisil ukarany żółtą kartką.

• Zaspała defensywa Wisły Kraków. Jesus Imaz otrzymał świetne podanie i na 7 metrze miał przed sobą tylko Michała Buchalika! Hiszpan takich sytuacji nie marnuje.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jesus Imaz otwiera wynik meczu!

• Jakub Wójcicki wpadł w pole karne, dograł do Jesusa Imaza, który piętką próbował skierować piłkę do bramki! Hiszpanowi zabrakło trochę dokładności...

• Bardzo nieodpowiedzialne zagranie Rafała Janickiego. Ukarany przed chwilą żółtą kartką gracz odkopał piłkę po gwizdku sędziego. Ma dużo szczęścia, że Tomasz Kwiatkowski nie pokazał mu drugiego kartonika i nie nakazał opuścić boiska.

• Ależ było blisko bramki dla Jagiellonii! Bartosz Bida dograł idealnie na 5 metr, a tam Taras Romańczuk posłał piłkę nad bramką! To musi być gol!

• Słaby strzał Guilherme ze stojącej piłki. Brazylijczyk trafił prosto w mur.

• Jeus Imaz faulowany na 20 metrze od bramki rywala! Za to zagranie ukarany żółtą kartką został Rafał Janicki.

• Ładny, techniczny strzał Martina Kostala, szybuje minimalnie obok bramki Wisły Kraków.

• Zakotłowało się pod bramką gospodarzy! Ivan Runje w ostatniej chwili wybija piłkę na rzut rożny.

• Dobra akcja gości na lewej stronie boiska, ale dośrodkowanie Macieja Sadloka zostało zablokowane.

• Spokojniejszy fragment gry. Zawodnicy obu drużyn wymieniają dużo podań, ale nie stwarzają sobie okazji.

• Ciekawie rozegrana akcja gospodarzy, tylko że Bartosz Bida dośrodkowuje zdecydowanie zbyt lekko.

• Fatalnie rozegrany stały fragment gry przez Jakuba Błaszczykowskiego. Od bramki zacznie Damian Węglarz.

• Faul pod polem karnym Jagiellonii. Biała Gwiazda będzie miała bardzo groźną okazję.

• Dobre prostopadłe podanie Jesusa Imaza do Marko Poletanovicia. Szybciej do piłki dopadł jednak Michał Buchalik

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Wisły, jednak Marko Poletanović przegrał pojedynek główkowy i goście zażegnują niebezpieczeństwo.

• Pierwszy rzut rożny wykonany przez Wisłę Kraków, ale cała akcja kończy się niecelnym strzałem Vukana Savicevicia.

• Tomasz Kwiatkowski używa gwizdka po raz pierwszy!

• Piękne momenty przed pierwszym gwizdkiem!

• Kibice głośno odśpiewują hymn Jagiellonii Białystok, a to oznacza, że zawodnicy obu zespołów są już na murawie!

• Tuż przed rozpoczęciem meczu będzie miała miejsce bardzo fajna, sentymentalna dla kibiców Jagiellonii chwila. Oficjalnie zostanie pożegnany Marian Kelemen, który w żółto-czerwonych barwach rozegrał niemal 90 ligowych spotkań.

• Zapowiada się dzisiaj ciekawy pojedynek napastników. Nie tylko Paweł Brożek dobrze wszedł w nowy sezon. W ekipie z Białegostoku bardzo dobrze gra Jesus Imaz, który ma na swoim koncie 3 bramki.

• W świetnej formie znajduje się aktualnie Paweł Brożek. Bardzo doświadczony napastnik Białej Gwiazdy w poprzednim meczu ustrzelił dublet i był motorem napędowym swojego zespołu

• Oba zespoły przystępują do tego meczu po znakomitej poprzedniej kolejce. Jagiellonia pewnie pokonała na własnym stadionie Górnik Zabrze 3:1, a Wisła Kraków również przy własnej publiczności rozgromiła ŁKS Łódź 4:0.

• Dobry wieczór Państwu! Czas rozpocząć 6 kolejkę PKO Ekstraklasy! Na relację LIVE prosto ze Stadionu Miejskiego w Białymstoku zaprasza Bartłomiej Modzelewski!