Mecz Jagiellonia Białystok - Politehnica Iasi 0:1

Jacek Góralski (na czarno) wraz z pozostałymi jagiellończykami nie dali rady 9. ekipie w Rumunii Kamil Świrydowicz\jagiellonia.pl
Przebywający na zgrupowaniu w Turcji żółto-czerwoni mają za sobą pierwszy tegoroczny sparing. Białostoczanie ulegli rumuńskiej Politehnice Iasi 0:1.

Na pewno był to wartościowy sprawdzian. W pierwszej połowie mieliśmy parę momentów dobrych. Z kolei w drugiej podjęliśmy trochę ryzyko, wprowadzając pięciu młodych i niedoświadczonych zawodników. Generalnie z gry można być w miarę zadowolonym, z wyniku mniej, bo przegraliśmy - zresztą - zasłużenie - mówi trener Jagiellonii Michał Probierz.

Szkoleniowiec skorzystał w tym meczu z 25 zawodników. W pierwszej połowie wystąpili w większości gracze, stanowiący jesienią o sile zespołu. Po przerwie na boisku pojawili się głównie dublerzy. W ogóle nie zagrali m.in. Taras Romanczuk i Przemysław Frankowski.

- Mają drobne urazy, wynikające po części ze zmiany pogody, czy warunków treningowych. Nic poważnego, ale nie było sensu ryzykować - uspokaja Probierz.

Pierwsze 45 minut było dość ciekawe, z wieloma sytuacjami z obu stron. Jako pierwsi zaatakowali jagiellończycy. Aktywni byli obaj Litwini w barwach Jagi - Fedor Cernych oraz debiutujący w żółto-czerwonych barwach Arvydas Novikovas. Obaj kilkukrotnie zagrozili bramkarzowi rywali, podobnie jak Piotr Tomasik, po którego uderzeniu piłka trafiła w boczną siatkę. Z kolei najgroźniejszym wśród Rumunów był napastnik Andrea Cirstea, po którego strzałach dwukrotnie interweniować musiał białostocki bramkarz Marian Kelemen.

Decydująca o losach meczu okazała się 57. minuta. Dawid Szymonowicz sfaulował w polu karnym Węgra Lukacsa Bole, a jedenastkę zamienił na gola Cirstea.

Kolejny sparing już w sobotę. Rywalem Jagi będzie uczestnik Ligi Mistrzów - bułgarski Ludogorec Razgrad.

Jagiellonia - Politehnica Iasi 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Cristea (57-karny).

Jagiellonia (I połowa): Kelemen - Burliga, Runje, Guti, Tomasik, Grzyb, Góralski , Mystkowski, Vassiljev, Novikovas, Cernych. (II połowa): Węglarz - Olszewski (64. Asatiani), Szymonowicz, Wasiluk, Straus, Tabor (64. Łupiński), Szymański, Domański (64. Grabowski), Świderski, Chomczenowski, Klimala (78. Domański).

Politehnica: Caparco (46. Grahovac) - Bosoi (46. Voicu), Mihalache, Frasinescu, Țiganasu (46. Sato), Ciucur, Rauta (65. Ciuca), Gheorghe (76. Pantiru), Stefanescu, Bole (76. Badic), Cristea (65. Moldovan).