Mecz GKP Orla – Iskra Wyszki 2:0 (zdjęcia)

(jan)
Bielsk Podlaski. Mecz GKP Orla – Iskra Wyszki 2:0
Bielsk Podlaski. Mecz GKP Orla – Iskra Wyszki 2:0 Krzysztof Jankowski
Drużyna z Orli wygrała 2:0 z Iskrą Wyszki i została wraz z Unią Ciechanowiec współliderem grupy pierwszej podlaskiej klasy A.

Mecz GKP z Iskrą rozegrano na stadionie miejskim w Bielsku Podlaskim, bo boisko w Koszelach, na którym zwykle gra zespół z Orli, przechodzi remont. Nominalni gospodarze zdobyli oba gole po przerwie. Najpierw wysoki Andrzej Bańkowski wykorzystał dośrodkowanie Dawida Rybackiego i celnym strzałem głową skierował piłkę do bramki, w której stał 49-letni Andrzej Kowalewski. Chwilę później Marcin Szklaruk trafił w poprzeczkę bramki Iskry. Wynik ustalił w 89. minucie doświadczony Alensander Mirończuk, któremu piłkę dograł Bańkowski.

Bielsk Podlaski, 28.08.2016 – klasa A

GKP Orla – Iskra Wyszki 2:0 (0:0)

Bramki: 61’ Bańkowski (gł), 89’ Mirończuk.

Sędziowali: Daniel Germaniuk oraz Daniel Niemyjski i Magdalena Makarska (Bielsk Podlaski).

Widzów 30.

Orla: Martynowicz – Rafał Rogowski (66’ Kobeszko), Topczewski, Onopiuk, Bagiński – Rybacki, Szklaruk (75’ Robert Rogowski), Grodzki, Lewandowski – Bańkowski, Mirończuk.

Wyszki: Andrzej Kowalewski – Wasilewski – D. Niewiński, M. Wyszkowski, Arkadiusz Kowalewski 94 – Arkadiusz Kowalewski 98, T. Olszewski, Idźkowski (66’ Ł. Wyszkowski), Borowski (63’ Olszański) – Michalski, T. Falkowski.

Inne wyniki grupy 1 klasy A: Unia Ciechanowiec - Bocian Boćki 2:0 (2:0), Iskra Narew - Żubr Drohiczyn 3:3 (1:0), Orzeł Kleszczele - Znicz Suraż 3:2 (2:0).