Jakub Laskowski
Jacek Żukowski
Mecz Cracovia - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO Joanna Urbaniec / Polskapress
Mecz Cracovia - Jagiellonia Białystok ONLINE. W niedzielnym meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasa Cracovia zagra na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok. W poprzednim meczu Pasy przegrały po raz czwarty z rzędu. Jak wypadną po długiej przerwie? Relacja na żywo z meczu Cracovia - Jagiellonia live w GOL24.pl!

Mecz Cracovia - Jagiellonia Białystok ONLINE

Forma obu zespołów to wielka niewiadoma. Przed przerwanie rozgrywek Cracovia przegrała cztery mecze Ekstraklasy z rzędu, przerywając dopiero fatalna serię w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski, kiedy to pokonała GKS Tychy 2:1 po dogrywce. Z kolei Jagiellonia po słabym początku rundy zaznaczyła zwyżkę formy, zdobywając siedem punktów w trzech meczach (zremisowała z Lechem, pokonała Pogoń na wyjeździe i Śląsk u siebie).

- Te cztery ligowe porażki z rzędu nie mają wpływu na nas, a chcę przypomnieć, że skończyliśmy tę serię zwycięstwem w pucharowym meczu – mówi trener Cracovii. - W 14 dni nie zniszczyliśmy tego, na co pracujemy cały sezon. Jak wybiorę skład? Na podstawie gier wewnętrznych. Nie da się wystawić składu na podstawie ostatnich meczów, bo ta przerwa była zbyt długa. I dlatego każdy trening był ważny dla zawodników, każda gra istotna. Uczulaliśmy na to piłkarzy.

Przerwa w Cracovii nie przebiegała spokojnie. Wybuchła bowiem afera z kapitanem Januszem Golem. Jako jedyny z zawodników nie zgodził się na obniżenie kontraktu o połowę na czas walki z pandemią. Został pozbawiony swej funkcji przez trenera i wiceprezesa w jednej osobie. Na następcę Gola został nominowany Rafael Lopes. Portugalczyk, który ma bardzo mały staż w zespole „Pasów”, bo gra zaledwie od początku tego sezonu.

Z obozu Jagiellonii po wznowieniu treningów napływały optymistyczne sygnały. Trener Iwajło Petew podkreślał, że jego podopieczni dobrze wyglądają fizycznie i z wielką ochotą wrócili do pracy. Jaga zajmuje przed 27. kolejką ósme miejsce z dorobkiem 37 punktów i traci do trzeciej Cracovii zaledwie pięć oczek.

Jesienią białostoczanie mierzyli się z Cracovią dwukrotnie, w tym raz przy Kałuży. W pierwszej rundzie Pucharu Polski Pasy okazały się lepsze od Jagiellończyków, zwyciężając 4:2. Gole dla gości strzelali Juan Camara i Wojciech Błyszko. Dla obu były to premierowe trafienia dla Jagiellonii. Kilka tygodni później, w październiku, Żółto-Czerwoni zrewanżowali się krakowianom, zwyciężając 3:2.

- Mamy pięć punktów mniej od nich. Mają dobrą drużynę. Śledziłem ich poczynania może trzy, cztery lata wstecz, kiedy trenował ich Michał Probierz. Z każdym rokiem się rozwijają. Pozycja, którą mają obecnie nie jest zaskakująca. Wiem, że będzie to trudny mecz - mówi trener Petew.

Mecz Cracovia - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Cracovia - Jagiellonia live od godz. 14:40 w Canal+, Canal+ Sport 3 i nc+ GO. Początek transmisji online z meczu Cracovia - Jagiellonia na żywo od godz. 14:55. Spotkanie komentować będą Cezary Olbrycht i Marcin Baszczyński.

15:00 mecz Cracovia - Jagiellonia Białystok live
Canal+
Canal+ Sport 3
nc+ GO

Tekstowa relacja na żywo z meczu Cracovia - Jagiellonia Białystok live w GOL24.pl!

Nie ma nudy w ekstraklasie. Tylko podczas przerwy (marzec-maj) związanej z epidemią koronawirusa, w dwóch klubach doszło do zmiany trenera, w jednym do zmiany prezesa, a w kolejnym do zmiany właściciela pakietu większościowego. Zobaczcie też kto przedłużył kontrakt, a kto rozwiązał.

Ruchy w ekstraklasie podczas przerwy: dwaj nowi trenerzy, pr...