MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mecenasi Wiedzy zarażają pasją do czytania

Maryla Pawlak-Żalikowska [email protected] tel. 85 748 95 52
Czytam, więc wiem
Czytam, więc wiem
Przedsiębiorcy z Tobo i Nasycalni Podkładów Kolejowych zapewnili szkołom lekturę na cały rok.

Czytanie mnie cieszy i odpręża. Książki pobudzają moją wyobraźnie i są moim hobby - wylicza z entuzjazmem Bożena Datczuk, która wraz z mężem Tomaszem prowadzi firmę Tobo, specjalizującą się w produkcji i handlu meblami biurowymi i gabinetowymi.

14 lat temu państwo Datczuk poszli na swoje, a dziś meble z Tobo stoją m.in. w gabinetach prezydentów Białegostoku i zbierają najwyższe branżowe nagrody. Firma ma nową halę i siedzibę w Kurianach i zbiera wyrazy uznania za jakość i nowoczesność swoich wyrobów. Choćby przed dwoma tygodniami - odebrała w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie Medal Europejski za meble gabinetowe Tirion. Nagroda ta jest przyznawana przez Business Centre Club, Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny i Ministerstwo Spraw Zagranicznych (reprezentowane przez ministra ds. członkostwa w UE). Medalem wyróżniane są produkty, które spełniają standardy europejskie.

Firma Tobo, włączając się do naszej akcji, ufundowała na cały rok szkolny prenumeratę naszych wydawnictw Publicznemu Gimnazjum nr 3 w Białymstoku.

- Tam uczy się moja córka - mówi pani Bożena. - Jak tylko zobaczyłam, że startujecie z "Czytam, więc wiem", śmiałam się do niej, że to akcja w sam raz dla mnie.
- W dobie wszechobecnego internetu i telewizji, idea tej kampanii wydała się nam wyjątkowo trafna - mówi z podobnym entuzjazmem Nadzieja Dragun z Nasycalni Podkładów Kolejowych w Czeremsze.

To dzięki tej firmie Szkoła Podstawowa w Czeremsze ma zapewnioną prenumeratę do końca czerwca 2013 roku. - Uczą się tam dzieci naszych pracowników - dodaje Nadzieja Dragun. - W innym miejscu, gdzie jesteśmy mniej znani, może miałoby to większy wymiar reklamowy, ale pomoc "naszym" dzieciom uznaliśmy za ważniejszą.
Nasycalnia jest już i tak firmą bardzo znaną: produkując pozornie tradycyjny asortyment, postawiła na innowacyjność i podbija rynki Europy. Zdobyła nawet tytuł Firmy Roku w tegorocznej edycji Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw.

O tym, jak promujemy firmy pomagające nam w dotarciu z prenumeratą do szkół, można przeczytać na www.poranny.pl/wiem

Zbiórka

Weź udział w świątecznej zbiórce książek w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku, przy ul. Kamiennej 15. Akcja trwa do końca miesiąca.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny