ME: PGE GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 3:1

Młoda Jagiellonia nie sprostała rywalom z Bełchatowa
Młoda Jagiellonia nie sprostała rywalom z Bełchatowa fot. Wojciech Oksztol/Archiwum
Przebywająca na zgrupowaniu w Kleszczowie młoda Jagiellonia Białystok uległa ekipie PGE GKS Bełchatów (ME) 1:3. Żółto-czerwoni tylko do przerwy dotrzymywali kroku rywalom.

Bełchatów jest dobrą drużyną, a podparty graczami z ekstraklasy był jeszcze silniejszy - tłumaczy Mariusz Rumak, trener białostoczan. - Na przykład, dwa gole dla nich strzelił Paweł Buzała - dodaje.

Początek należał jednak do jagiellończyków, którzy po trafieniu Damiana Kądziora prowadzili 1:0. Bełchatowianie wyrównali pod koniec pierwszej połowy, a po przerwie, wykorzystując liczne zmiany w białostockim zespole dołożyli kolejne dwa trafienia.

- Z pierwszej połowy jestem bardzo zadowolony - mówi Rumak. - Drugie 45 minut było dla nas ciekawą lekcją, z której postaramy się wyciągnąć wnioski - kończy.