ME: Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 3:1

(ted)
(nr. 3) w 21 minucie strzałem głową pokonał bramkarza Wisły Filipa Kurto i wyprowadził żółto-czerwonych na prowadzenie 1:0 Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Udostępnij:
Młoda Jagiellonia zrewanżowała się Wiśle za przegraną starszych kolegów. Żółto-czerwoni wygrali z Wisłą 3:1.

Młoda Jagiellonia Białystok pokonała u siebie Wisłę Kraków 3:1 w meczu 20. kolejki i awansowała na szóste miejsce. Żółto-czerwoni zrewanżowali się Białej Gwieździe za niedzielną porażkę starszych kolegów w Krakowie 0:2.

- Trochę pomogli nam zawodnicy z pierwszego zespołu, którzy wnieśli nową jakość - mówi Mariusz Rumak, trener białostockiej drużyny.

Od początku na boisku pojawili się m.in. Ermin Seratlic, Franck Essomba i Maciej Makuszewski. Mimo że wszyscy trzej byli dzień wcześniej pod Wawelem, to tylko ten ostatni miał okazję na krótki występ przy Reymonta. Po rezerwowych z Krakowa widać było chęć do gry.

To właśnie po dośrodkowaniu Makuszewskiego z lewej strony pierwszą bramkę zdobył głową Piotr Józefiak. Prowadzenie podwyższył przed przerwą Michał Steć, któremu asystował Seratlic.

- Miałem lekkie pretensje do Makuszewskiego, który mógł jeszcze sam strzelić na 3:0, lecz zamiast skierować piłkę do pustej bramki, niepotrzebnie wycofał akcję. Owszem, to było ładne i pewnie w telewizji wyglądać będzie fajnie, ale chodzi o to, żeby było skutecznie - mówi Rumak.

Zamiast 3:0, tuż po rozpoczęciu drugiej połowy zrobiło się 2:1. Błąd w kryciu białostockich obrońców przy rzucie rożnym wykorzystał Marek Masiuda, który głową zdobył bramkę kontaktową.

Wiślacy nie potrafili jednak narzucić swojego stylu gry i wciąż na boisku dominowali żółto-czerwoni.

Blisko szczęścia w 76. minucie był Przemysław Jastrzębski, który z bliska trafił w słupek.
Optyczną przewagę miejscowych zamienił na trzeciego gola Damian Kądzior, który osiem minut przed końcem wykończył ładną akcję Stecia i Piotra Murawskiego.

Wyniki 20. kolejki

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 3:1 (2:0).

Bramki: 1:0 - Józefiak (21), 2:0 - Steć (40), 2:1 - Masiuda (47), 3:1 - Kądzior (82).

Jagiellonia: Ptak - Soczyński, Porębski, Józefiak, Radecki (85. Grudziński), Malinowski (30. Tofil), Kądzior, Steć, Makuszewski (46. Jastrzębski), Essomba (77. Murawski), Seratlic.

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze 0:1.

Program 21. kolejki

10-11 kwietnia: Arka Gdynia - Jagiellonia, Górnik - GKS Bełchatów, Lechia Gdańsk - Cracovia, Lech Poznań - Polonia Warszawa, Polonia Bytom - Ruch Chorzów, Widzew Łódź - Śląsk Wrocław, Wisła - Korona Kielce, Zagłębie Lubin - Legia Warszawa.