ME: Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 0:1

Młodzi jagiellończycy w starciu z Polonią Warszawa zagrali poniżej oczekiwań. Zabrakło też szczęścia. fot. Anatol Chomicz
Młoda Jagiellonia ma wahania formy. Ostatnie wysokie zwycięstwo z Ruchem Chorzów zapowiadało kolejny sukces. Niestety młoda drużyna przegrała z Polonią Warszawa. Gola straciła pięć minut przed końcem.

Młoda Jagiellonia Białystok przegrała u siebie z Polonią Warszawa 0:1 w meczu 26., rozgrywanej awansem kolejki. Żółto-czerwoni stracili bramkę pięć minut przed końcem.

- Przeciwnik oddał w tym spotkaniu jeden strzał, a w zasadzie trudno nawet to tak nazwać. Piłka została zwyczajnie przepchnięta i wpadła do naszej bramki - komentuje Mariusz Rumak, trener młodej Jagi.

Wydawało się, że po ostatnim wysokim zwycięstwie nad Ruchem Chorzów białostoczanie pójdą za ciosem i zainkasują kolejny komplet punktów. Niestety, okazało się, że stabilizacja formy nie jest mocną stroną żółto-czerwonych.

- Tak to bywa z młodymi ludźmi. Ich dyspozycja często zależy od dnia - zauważa Rumak.
Gospodarze w pierwszej połowie nie potrafili w żaden sposób znacząco zagrozić bramce polonistów. Rywale zresztą także niczym nie zaimponowali, poza groźnym strzałem w poprzeczkę Sebastiana Olczaka.

Spotkanie ożywiło się po przerwie, kiedy białostoczanie zaczęli bardziej angażować się w ofensywę. Najpierw bramkarza rywali próbował zaskoczyć Grzegorz Arłukowicz, lecz golkiper Czarnych Koszul zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Kilka minut później minimalnie niecelnie uderzał Franck Essomba.

- Mieliśmy swoje sytuacje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać - mówi Rumak. - Chyba brakowało koncentracji - dorzuca.

Najlepszą okazję miał kwadrans przed końcem Piotr Murawski, który mając przed sobą tylko golkipera gości trafił w niego futbolówką.

Dziesięć minut później podobnej sytuacji nie zmarnował Łukasz Piątek, który co prawda na raty, ale pokonał Tomasza Ptaka.

Wyniki 26. kolejki

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Ł. Piątek (85).

Jagiellonia: Ptak - Murawski, Porębski, Soczyński, Józefiak, Kądzior, Arłukowicz, Essomba, J. Pawłowski, Jastrzębski (86. Mackiewicz), Steć (59. Zapolnik).

Cracovia Kraków - Polonia Bytom 0:2, GKS Bełchatów - Widzew Łódź 1:5, Lechia Gdańsk - Korona Kielce 2:0, Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin, Ruch Chorzów - Arka Gdynia 7:1, Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:0.

Mecz: Lech Poznań - Wisła Kraków zostanie rozegrany 7 kwietnia.