ME. Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:3

Andrzej Zgiet
Porażka Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa 0:3

Młoda Jagiellonia Białystok, po dwóch wygranych z rzędu, przegrała u siebie z Legią Warszawa 0:3. Głównym powodem porażki była słaba gra kilku zawodników z pierwszego zespołu, którzy zamiast pomóc, w dwóch przypadkach osłabili drużynę Wojciecha Kobeszko, otrzymując czerwone kartki za niesportowe zachowanie.

Jako pierwszy krecią robotę wykonał Ermin Seratlic, który już w 27. minucie zakończył występ po chamskim uderzeniu rywala bez piłki. W 55. minucie wyczyn Czarnogórca powtórzył Gruzin Merab Gigauri, który odpłacił się przeciwnikowi za faul, sam wymierzając sprawiedliwość.

- Do momentu, kiedy graliśmy po 11 zawodników prowadziliśmy z liderem równorzędną grę. Nawet powiedziałbym, że lepiej od Legii weszliśmy w mecz. Niestety, później w osłabieniu nie mieliśmy szans na odrobienie strat. Szczególnie, że pogoda była upalna i z każdą minutą musieliśmy wkładać dużo więcej sił - mówi Kobeszko.

Wyniki 28. kolejki

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:3 (0:2). Bramki: 0:1 - Romachów (18), 0:2 - Żurek (39), 0:3 - Latos (57).

Jagiellonia: Lipka - Butkiewicz (77. Gołaszewski), Gusic (46. Nowotka), Szóstko, Zawadzki (65. Drażba), Murawski (46. Jastrzębski), Gigauri, Kosiński, Seratlic, Dźwigała (46. Zapolnik), Mackiewicz (46. Milewski).

Cracovia Kraków - Wisła Kraków 2:0, Korona Kielce - GKS Bełchatów 0:1, Lechia Gdańsk - Widzew Łódź 3:3, ŁKS Łódź - Ruch Chorzów 2:1, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze 1:1.

Mecze: Polonia Warszawa - Lech Poznań i Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław zostaną rozegrane dzisiaj.