ME: Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 0:3

(ted)
Młodzi jagiellończycy udane mecze przeplatają z wyraźnymi porażkami
Młodzi jagiellończycy udane mecze przeplatają z wyraźnymi porażkami Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Udostępnij:
Młoda Jagiellonia stanęła przeciwko Arce Gdynia. Mecz zakończył się wynikiem 0:3 na korzyść Arki. Białostoczan usprawiedliwia fakt, że grali w większości przeciwko graczom z pierwszego składu.

Młoda Jagiellonia Białystok przegrała w Gdyni z Arką 0:3. Porażkę w pewien sposób usprawiedliwia fakt, że ekipa z Trójmiasta wystawiła skład, złożony w większości z graczy pierwszego zespołu.

- O wyniku zadecydowały początkowe minuty, w których straciliśmy dwie bramki - tłumaczy Mariusz Rumak, trener białostoczan. - Można powiedzieć, że potwierdziło się powiedzenie, że przed meczem przegrało już wielu - dodaje.

Wśród rywali wystąpili m.in. Marcin Budziński, Mirko Ivanovski, Michał Płotka, Mateusz Siebert, Ante Rozic i Junior Ross. Nazwiska rywali sparaliżowały gości na tyle, że rytm gry odzyskali dopiero po kwadransie. A naprawdę groźni jagiellończycy stali się dopiero w drugiej połowie.

- Mieliśmy przynajmniej trzy okazje stuprocentowe, z których powinna paść bramka - zauważa Rumak.
Najlepszej nie wykorzystał w 75. minucie Jan Pawłowski, marnując rzut karny. Kwadrans wcześniej blisko kontaktowego gola był Michał Steć, którego strzał z ostrego kąta nieznacznie minął bramkę.
Gospodarze w ostatnich minutach wyprowadzili skuteczną kontrę, ustalając tym samym wynik.

Wyniki 21. kolejki

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 3:0 (2:0).

Bramki: 1:0 - Czoska (2), 2:0 - Ivanovski (5), 3:0 - Ross (86).

Jagiellonia: Lipka - Murawski, Porębski, Józefiak (70. Bogusławski), Zawadzki, Steć, Arłukowicz, Kądzior, Grudziński (46. Soczyński), Tofil (77. Malinowski), Zapolnik (30. J. Pawłowski).

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:0, Widzew Łódź - Śląsk Wrocław 4:0, Polonia Bytom - Ruch Chorzów 0:4, Lech Poznań - Polonia Warszawa 1:1, Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 3:1, Wisła Kraków - Korona Kielce 7:1, Górnik Zabrze - GKS Bełchatów 2:1.

Program 22. kolejki

16-17 kwietnia: Cracovia - Arka, Bełchatów - Wisła, Jagiellonia - Zagłębie, Korona - Śląsk, Lechia - Górnik, Legia - Lech, Polonia W. - Polonia B., Ruch - Widzew.