Matura 2019 POLSKI ODPOWIEDZI, pytania, arkusze maturalne, rozwiązania. Co było? Wolność i "Dziady" cz. III lub wiersz "Samotność"

(mw)

Wideo

Matura 2019 POLSKI ODPOWIEDZI, pytania, arkusze maturalne, rozwiązania. Co było? Rozważania o wolności w oparciu o utwór "Dziady" cz. III Adama Mickiewicza lub interpretacja wiersza "Samotność" autorstwa Anny Świrszczyńskiej. To tematy wypracowań, z jakimi musieli zmierzyć się maturzyści w pierwszym dniu egzaminu dojrzałości. W Białymstoku zdawało go prawie 3800 absolwentów.

Matura 2019 POLSKI ODPOWIEDZI, pytania, arkusze maturalne, rozwiązania. Co było? 6.05.2019

Matura 2019 JĘZYK POLSKI ODPOWIEDZI poziom podstawowy, ARKUSZE CKE, TEMATY, co było na MATURZE? Kiedy odpowiedzi, kiedy wyniki 6.05.2019

Matura 2019 JĘZYK POLSKI ODPOWIEDZI poziom podstawowy, ARKUSZE CKE, TEMATY, co było na MATURZE? Kiedy odpowiedzi, kiedy wyniki 6.05.2019. Prezentowany arkusz przedstawia egzamin maturalny z języka polskiego z 2018 roku. Tegoroczny opublikujemy po egzaminie

Matura 2019 JĘZYK POLSKI ODPOWIEDZI poziom podstawowy, ARKUS...

- Matura nie należała do najprostszych. Powiem szczerze, że temat rozprawki o wolności był dosyć trudny. Obydwie z koleżanką wybrałyśmy jednak interpretację wiersza "Samotność" - przyznała Magdalena Zawadzka, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

- Jak zobaczyłam "Dziady" to przełożyłam stronę w arkuszu i przeszłam od razu do wiersza - śmieje się jej koleżanka Laura Augustyn.

Matura JĘZYK POLSKI [ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI]. Co było na egzaminie maturalnym z polskiego? Arkusze, odpowiedzi, tematy, rozwiązania 06.05

Poniżej klikając w przycisk galeria zobaczysz arkusze z tegorocznej matury z języka polskiego

Obie przyznały, że choć lubią twórczość Adama Mickiewicza, jednak "Dziady" to zdecydowanie nie był ich ulubiony utwór. We wtorek będą zdawać matematykę. - Ja piszę rozszerzony egzamin, o podstawę się nie boję - dodała Laura.

- Myślę, że podstawa jest o tyle dobrze skonstruowana, że da się ją napisać, korzystając tylko z karty wzorów. Pierwsze koty za płoty - powiedziała Magda.

Matura 2019 JĘZYK POLSKI ODPOWIEDZI, PYTANIA, ROZWIĄZANIA, ARKUSZE CKE. Jakie pytania? Co było na maturze? Matura 2019 HARMONOGRAM 6.05.2019

Większość maturzystów I LO odetchnęła z ulgą po napisaniu egzaminu z języka polskiego. Nie ukrywali, że spokojniejsi są, myśląc o maturze z matematyki. - Polski to moja największa obawa. Ale myślę, że poszło dobrze, choć łatwo nie było. Bo po otworzeniu arkusza, tylko za głowę się złapałem - przyznał z uśmiechem Wiktor Ziarko, również absolwent I LO. - Na podstawę z matematyki daję sobie 30 minut. To moja matematyka - mój ukochany przedmiot i tylko na nią czekam.

Rozważania o wolności w oparciu o utwór "Dziady" cz. III Adama Mickiewicza lub interpretacja wiersza "Samotność" autorstwa Anny Świrszczyńskiej. To tematy wypracowań, z jakimi musieli zmierzyć się maturzyści w pierwszym dniu egzaminu dojrzałości.

Matura JĘZYK POLSKI ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE, PYTANIA, WYNIKI. Maturzyści w 171 szkołach w regionie piszą egzamin z polskiego 6.05.2019

Egzamin maturalny w poniedziałek pisało ponad 8700 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w 171 szkołach w województwie. W samym Białymstoku do matury z języka polskiego przystąpiło prawie 3800 maturzystów w 49 szkołach. Ale nie tylko tegoroczni maturzyści się denerwowali. Stresowały się – choć może mniej – osoby, które chciały ponownie przystąpić do egzaminu dojrzałości, by – na przykład – poprawić wyniki. W Białymstoku będą zdawały jeszcze raz 1074 osoby, w całym województwie – 2368 osób.

We wtorek maturzyści zmierzą się z królową nauk. W środę – z językiem angielskim. Egzaminy potrwają do 25 maja. Absolwenci będą zdawać przedmioty na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, pisemnie i ustnie. Przykładowo jeden przedmiot dodatkowy wybrało 3609 osób w regionie, trzy dodatkowe – 2005 osób. Jedna osoba będzie zdawać aż sześć dodatkowych przedmiotów. Najwięcej – bo ponad 4500 – osób będzie zdawało rozszerzony język angielski. Na drugim miejscu jest matematyka, a na trzecim geografia. Absolwenci wybrali też m.in. historię sztuki, historię muzyki. Cztery osoby będą zdawały język włoski.

Matura 2019: Język polski. Odpowiedzi, przecieki, arkusze, rozwiązania. Testy maturalne. Jakie lektury? (05.05.2019)

MATURA 2019 - harmonogram

CZĘŚĆ PISEMNA
6 maja - poniedziałek
język polski - pp - godz. 9:00, pr - godzina 14:00

7 maja - wtorek

 • matematyka - pp - godz 9:00
 • język łaciński i kultura antyczna - godz 14:00

8 maja - środa

 • język angielski - pp - godz. 9:00
 • język angielski - pr, dj, godz. 14:00

9 maja - czwartek

 • matematyka pr - godz. 9:00
 • filozofia - pp, pr, godz. 14:00

10 maja - piątek

 • biologia pp, pr - godz. 9:00
 • wiedza o społeczeństwie pp, pr - godz. 14:00

13 maja - poniedziałek

 • chemia - pp, pr - godz. 9:00
 • informatyka - pp, pr - godz. 14:00

14 maja - wtorek

 • język niemiecki - pp - godz. 9.00
 • język niemiecki - pr, dj - godz. 14:00

15 maja - środa

 • geografia - pp, pr - godz. 9:00
 • historia sztuki - pp, pr - godz. 14:00

16 maja - czwartek

 • język rosyjski - pp - godz. 9:00
 • język rosyjski - pr, dj - godz. 14:00

17 maja - piątek

 • język francuski - pp - godz. 9:00
 • język rosyjski - pr, dj - godz. 14:00

20 maja - poniedziałek

 • fizyka i astronomia - pp - godz. 9:00
 • język francuski - pr, dj - godz. 14:00

Matura 2019 z języka polskiego - zapowiedź

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
-przyznał z uśmiechem największy menel, również absolwent ILO-
Dodaj ogłoszenie