MATURA 2018 z języka polskiego - arkusze i odpowiedzi. Arkusze cke, zadania, odpowiedzi [Poziom podstawowy i rozszerzony]

krk,aip
MATURA 2018 - arkusze i odpowiedzi [JĘZYK POLSKI]. Co było? Arkusze cke, zadania, odpowiedzi [Poziom podstawowy i rozszerzony]
MATURA 2018 - arkusze i odpowiedzi [JĘZYK POLSKI]. Co było? Arkusze cke, zadania, odpowiedzi [Poziom podstawowy i rozszerzony] Polska Press Grupa
Matura 2018 - arkusze i odpowiedzi. Język polski 4.05.2018. Arkusze i odpowiedzi dostępne w naszym serwisie tuż po zakończeniu matury z polskiego. Sprawdź, co było na maturze. Jakie są prawidłowe odpowiedzi? Matura 2018: W piątek język polski.Ten artykuł jest aktualizowany na bieżąco. Będziemy prezentować odpowiedzi, pytania oraz newsy z pierwszego dnia matur.

MATURA 2018 z języka polskiego - arkusze i odpowiedzi. Arkusze cke, zadania, odpowiedzi [Poziom podstawowy i rozszerzony]

Matura 4.05.2018 z języka polskiego POZIOM PODSTAWOWY I ROZSZERZONY zacznie się w PIĄTEK, 5 marca, o godzinie 9. Matura z języka polskiego 4.05.2018 [poziom podstawowy i rozszerzony] zacznie się punktualnie o godzinie 9. O 14 część rozszerzona matury 2018 z JĘZYKA POLSKIEGO.

AKTUALIZACJA:Matura 2018. Arkusze i odpowiedzi z języka polskiego. W tym miejscu znajdziesz arkusze [POZIOM PODSTAWOWY I ROZSZERZONY]

1. Czy tęsknota buduje czy niszczy ludzkie życie?
Należało się odnieść zarówno do podanego fragmentu "Lalki", jak i do całości powieści, a także odwołać się do innego tekstu kultury.

2. Interpretacja wiersza Ernesta Brylla "Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają".

Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają
I co chwila nam ziemia pęka pod stopami
A te okrawki
Kraju na którym stoimy
Z hukiem od siebie w ciemność odpływają

Bądźmy dla siebie bliscy kiedy się boimy
Gdy byle kamyk może poruszyć lawiny
Bądźmy dla siebie bliscy kiedy ciemne góry
Odpychają nas nagle swoim ciałem zimnym

Bądźmy dla siebie wierni kiedy rosną mury
Bo tyle w nas jest siebie ile ciepła tego
Które weźmiemy od kogoś drugiego
A drugi od nas weźmie i w sobie zatai

Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają

Jeden z tematów wypracowań dotyczył tęsknoty. Maturzyści na przykładach z literatury musieli dowieść, czy tęsknota buduje czy niszczy ludzkie życie. Do tematu podany był fragment "Lalki" Bolesława Prusa, do którego należało się odnieść oraz nawiązać do całej powieści. Dla wielu uczniów temat wydał się prosty, jednak trzeba się było dobrze zastanowić nad dobrymi przykładami ze szkolnych lektur.

MATURA USTNA 2018: Polski 4.5.2018 LISTA TEMATÓW 2017 i 2018. Sprawdź z czego się przygotować do ustnej matury

Jakie będą pytania i odpowiedzi MA MATURZE Z POLSKIEGO 4 MAJA 2018? To będzie interesować najbardziej wszystkich MATURZYSTÓW, a także osoby, które przygotowują się już do matury w roku przyszłym. Arkusze i odpowiedzi CKE z JĘZYKA POLSKIEGO opublikujemy w serwisie PORANNY.PL/EDUKACJA tuż po zakończeniu pisania zadań.

Matura 2018 - język polski, matematyka, angielski [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, PRZECIEKI - 3.05.2018]

Podczas pisemnej części matury z polskiego na poziomie podstawowym sprawdzana będzie umiejętność rozumienia tekstu nieliterackiego oraz tworzenia wypowiedzi argumentacyjnej, czyli po prostu wypracowania. Część testowa obejmować będzie od 10 do 13 zadań, dających maturzyście szansę wykazania się różnymi umiejętnościami nabytymi podczas lat nauki.

Harmonogram matur 2018 DATY + PRZEDMIOTY Egzaminy maturalne od 4 maja do 23 maja

Zadania odnoszące się do tekstu mają nie tylko sprawdzić, czy maturzysta potrafi znaleźć odpowiedni fragment, ale także przetestować jak radzi sobie z analizą oraz zbadać jego świadomość językową. Z kolei w części z wypracowaniem maturzysta ma wybór - może podjąć się napisania rozprawki na określony temat lub przeanalizowania tekstu poetyckiego.

Kartki muszą zostać oddane po 170 minutach i tylko od ucznia zależy, jak rozłoży ten czas między poszczególne elementy matury.

Matura 2018 z języka polskiego. Lektury na egzaminie - bez ich znajomości sobie nie poradzimy! LISTA LEKTUR [wideo]
Nieco później - o godzinie 14.00 - zacznie się egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Zdający go maturzyści mają 180 minut.
Matura 2018 język polski - część ustna - 9.05.-22.05.2018
Egzamin z języka polskiego w części ustnej będą przeprowadzane w szkołach według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych.

Matura 2018. Kiedy egzaminy? HARMONOGRAM [CKE, PRZECIEKI, ARKUSZE]
Każdy zdający powinien mieć na egzaminie z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). 3 Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.

Arkusze CKE oraz odpowiedzi z matury z języka polskiego opublikujemy na portalu poranny.pl

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie