Matura 2018. Kiedy egzaminy? HARMONOGRAM [CKE, PRZECIEKI, ARKUSZE]

PS
Kiedy będzie matura 2018, kiedy wyniki? [harmonogram, arkusze, odpowiedzi]
Kiedy będzie matura 2018, kiedy wyniki? [harmonogram, arkusze, odpowiedzi] Archiwum
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Kiedy będzie matura 2018, kiedy wyniki? [harmonogram, arkusze, odpowiedzi]. Matura 2018 bez zmian, obowiązują te same zasady co rok temu. Kiedy będzie matura 2018, kiedy wyniki? [harmonogram, arkusze, odpowiedzi].

Matura 2018 - harmonogram - część pisemna

Pierwszego dnia, w piątek 4 maja o godzinie 9:00 rozpocznie się egzamin z poziomu podstawowego z języka polskiego, a o godzinie 14:00 poziom rozszerzony.

Drugiego dnia matur, 7 maja o godzinie 9:00 maturzyści zasiądą do arkuszy z poziomu podstawowego z matematyki. Od godziny 14:00 rozpoczną się egzaminy z języka łacińskiego i kultury antycznej zarówno z poziomu podstawowego oraz rozszerzonego.

CKE Matura 2018. Ile dni do matury? Kiedy będzie matura 2018...

Dnia trzeciego, czyli 8 maja maturzyści będą zmagać się z językiem obcym. Angielski poziom podstawowy rozpocznie się o godz. 9:00, natomiast angielski poziom dwujęzyczny oraz rozszerzony rozpocznie się o 14:00.

9 maja o godzinie 9:00 matematyka poziom rozszerzony a o godzinie 14:00 - filozofia.

10 maja tj. czwartek o godzinie 9:00 rozpocznie się egzamin z biologi. Następnie o 14:00 egzamin z historii sztuki.

11 maja (piątek) o 9:00 rozpocznie się egzamin z wiedzy o społeczeństwie. O godzinie 14:00 umysły ścisłe rozpoczną egzamin z informatyki.

MATURA USTNA JĘZYK POLSKI 2018: Zobaczcie LISTA TEMATÓW 2017 i 2018

W poniedziałek 14 maja o godzinie 9:00 maturzyści napiszą egzamin z fizyki i astronomii lub samej fizyki. O godzinie 14:00 rozpocznie się egzamin z geografii z poziomu podstawowego i rozszerzonego.

MATURA PRÓBNA 2017/2018 MATEMATYKA - ODPOWIEDZI [ARKUSZ, ROZWIĄZANIA, ZADANIA]

15 maja we wtorek, maturzyści rozpoczną dzień egzaminem z języka niemieckiego na podstawie. O 14:00 odbędzie się egzamin z poziomu dwujęzycznego lub rozszerzonego z tego przedmiotu.

W środę 16 maja rozpocznie się egzamin z chemii, również o godzinie 9:00, a zakończy się historią o godzinie 14:00.

Język rosyjski na poziomie podstawowym, a potem na poziomie dwujęzycznym i rozszerzonym, uczniowie napiszą 17 maja o godzinie 9:00 i 14:00.

CKE Matura 2018. Ile dni do matury? Kiedy będzie matura 2018? [harmonogram, arkusze, odpowiedzi]

Długi tydzień maturzyści zakończą w piątek 18 maja maturą podstawową z francuskiego o godzinie 9:00 i rozszerzonym lub dwujęzycznym o godzinie 14:00.

W poniedziałek 21 maja maturzyści będą pisać język hiszpański - podstawę o godzinie 9:00 i rozszerzenie lub poziom dwujęzyczny o godzinie 14:00.

MATURA PRÓBNA Z POLSKIEGO. Co było? Arkusze OPERON, ODPOWIEDZI

22 maja o godzinie 9:00 rozpocznie się egzamin z poziomu podstawowego z języka włoskiego. O godzinie 14:00 natomiast poziom rozszerzony lub dwujęzyczny o 14:00.

23 maja, o godzinie 14 rozpoczną się egzaminy z wiedzy o tańcu i historii muzyki. Osoby będące w klasach z oddziałem dwujęzycznym o godzinie 9:00 napiszą matematykę na poziomie podstawowym. O godzinie 10:35 rozpocznie się egzamin z poziomu rozszerzonego z historii. O 12:10 rozpocznie się egzamin z geografii na poziomie rozszerzonym. Z kolei biologia rozszerzona rozpocznie się o 13:45, a chemia o godzinie 15:20. Matury pisemne zakończy fizyka i astronomia, która rozpocznie się o 16:55.

Matura 2018 - harmonogram. Część ustna

Od 9 do 22 maja z wyłączeniem dnia 13 i 20 maja uczniowie, będą zdawać egzaminy ustne z języka polskiego oraz z języków mniejszości narodowych. Od 5 do 25 maja z wyłączeniem dnia 6,13 a także 20 maja maturzyści będą zdawać część ustną ze wszystkich języków obcych nowożytnych.

Egzamin dodatkowy, egzamin poprawkowy - kiedy?

Maturzysta, który nie zdał tylko jednego obowiązkowego egzaminu ma prawo do poprawki w sierpniu. Oświadczenie, że chce do niego przystąpić musi złożyć u dyrektorka swojej szkoły do 7 lipca.

Niezadowolony z wyników egzaminu uczeń powinien skorzystać z prawa wglądu do pracy maturalnej. Można z tego skorzystać przez najbliższe 6 miesięcy.

Matura z matematyki 2018. TOP 5 porad, jak zdać egzamin maturalny z matematyki. Jak zaplanować ostatnie dni przed egzaminem? [poradnik]

Jeśli uważamy, że egzaminator niewłaściwie ocenił naszą pracę, do dyrektora OKE możemy złożyć wniosek o weryfikację sumy punktów. Jeśli po weryfikacji przekroczy się próg 30 proc. punktów, wydawane jest świadectwo dojrzałości. Jeśli maturzysta chciał poprawić swój wynik, pozytywna weryfikacja sumy punktów skutkuje anulowaniem dotychczasowego świadectwa dojrzałości i wydaniem nowego.

Absolwent, za pośrednictwem dyrektora OKE, może wnieść odwołanie do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego. To tegoroczna nowość. Odwołanie musi zawierać wskazanie zadań egzaminacyjnych, co do których absolwent nie zgadza się z przyznaną liczbą punktów oraz uzasadnienie, że jego rozwiązanie jest prawidłowe.

Sesja poprawkowa. Harmonogram

  • Część ustna (wszystkie przedmioty) – od 21 do 22 sierpnia.

  • Część pisemna (wszystkie przedmioty) – 21 sierpnia.

Sesja poprawkowa jest przeprowadzana dla tych zdających, którzy w maju/czerwcu przystąpili do wszystkich przedmiotów ?obowiązkowych oraz do co najmniej jednego egzaminu z przedmiotu dodatkowego i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej albo w części ustnej.

Wyniki matur absolwenci liceum i technikum poznają 3 lipca. Aby uzyskać świadectwo ukończenia matury, uczeń musi uzyskać co najmniej 30% punktów z każdego przedmiotu obowiązkowego z części ustnej i pisemnej. Warto tu zaznaczyć, że w przypadku przedmiotu dodatkowego, próg zaliczenia nie jest określony.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie