MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2016. ANGIELSKI. Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi

(dj), (aip)
MATURA 2016 - ANGIELSKI - już dziś
MATURA 2016 - ANGIELSKI - już dziś Krzysztof Szymczak
MATURA 2016 Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO zamyka pierwszy tydzień egzaminów maturalnych 2016. Pisemną maturę z angielskiego na poziomie podstawowym uczniowie rozpoczną o godzinie 9 i potrwa ona 120 minut.

Na egzaminie maturalnym 2015 z języka angielskiego na poziomie podstawowym maturzyści musieli się zmierzyć m.in. z napisaniem maila do kolegi z Anglii, w którym należało opisać przygotowania i udział w biegu. Brakujące zdania należało uzupełnić w tekście o gwiazdach serialu „Star Trek” oraz w tekście dotyczącym systemu pożarowego, który działał w lodowym budynku.

Z kolei w części dotyczącej czytania ze zrozumieniem pojawiły się treści o wieżowcu w Londynie oraz o podróży do Nowej Zelandii, którą odbył wnuczek autora "Władcy Pierścieni", J.R.R. Tolkiena.

Matura 2016. Angielski podstawowy i rozszerzony - PRZECIEKI, PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE

W panelu dotyczącym rozumienia ze słuchu jedno z zadań dotyczyło hałasu. Opowiadały o nim różne osoby np. specjalista badający natężenia dźwięku. Trzeba było potem zaznaczyć, która z nich mogła wypowiedzieć daną kwestię. Inne zadanie związane było z sylabizowaniem, a maturzyści zaznaczali opcję prawda, bądź fałsz.

A co czeka maturzystów na pisemnych angielskim w tym roku?

MATURA 2016 - ANGIELSKI

Na maturze z języka angielskiego uczniowie muszą wykazać się różnymi umiejętnościami. Chodzi m.in. o umiejętność rozumienia ze słuchu, umiejętność rozumienia tekstu czy pisanie. Oczywiście na egzaminie maturalnym nie może zabraknąć kwestii gramatycznych. W przypadku pisania na poziomie podstawowym z języka angielskiego uczniowie proszeni są o przygotowanie wypowiedzi pisemnej o objętości od 80 do 130 słów. Na poziomie rozszerzonym wypowiedź taka powinna być już dłuższa i podług wymogów egzaminacyjnych musi zawierać od 200 do 250 słów.

Matura 2016. Matematyka. Odpowiedzi, zadania, arkusze CKE

Część obowiązkowa matury to także pisemna podstawa z wybranego języka obcego. W tym przypadku dominuje język angielski. Aby otrzymać świadectwo dojrzałości absolwent musi zaliczyć na co najmniej 30 proc. również dwa ustne egzaminy z języka polskiego oraz wybranego obcego.

Matura 2016 - film informacyjny CKE (źródło: CKE)


Matura 2016. Język polski. Odpowiedzi, arkusze, pytania

MATURA 2016: Ile trwa matura z angielskiego 2016 [TERMINY, GODZINY]

MATURA 2016 Z ANGIELSKIEGO odbywa się w piątek 6 maja. godz. 9 - język angielski, poziom podstawowy (120 min.) godz. 14 - język angielski, poziom rozszerzony (150 min) godz. 14 - język angielski, poziom dwujęzyczny (180 min.)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny