Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2012: Matematyka. Klucz odpowiedzi, test, arkusz CKE - podstawowa i rozszerzona

(ren)
Matura 2012 - poziom podstawowy. Klucz odpowiedzi, test i arkusz CKE znajdziecie na portalu Poranny.pl
Matura 2012 - poziom podstawowy. Klucz odpowiedzi, test i arkusz CKE znajdziecie na portalu Poranny.pl
Matura 2012: Matematyka - poziom podstawowy już we wtorek. Klucz odpowiedzi, test i arkusz CKE znajdziecie na naszym portalu.

Matura 2012 trwa w najlepsze. Matematyka - poziom podstawowy rozpocznie się we wtorek 8 maja 2012 roku, punktualnie o godzinie 9.

UWAGA! Tuż po zakończeniu matury 2012 z matematyki - poziom podstawowy na naszym portalu zamieścimy arkusz testu CKE oraz klucz odpowiedzi. Znajdziecie je w tym artykule: Matura 2012 z matematyki. Odpowiedzi i arkusz pytań po egzaminie w serwisie EDUKACJA. A oto poziom rozszerzony: Matura 2012 z matematyki [poziom rozszerzony]. Odpowiedzi i arkusz pytań po egzaminie w serwisie EDUKACJA

Po obowiązkowym języku polskim przyszedł czas na sprawdzenie bardziej ścisłej wiedzy. Do przedmiotów obowiązkowych należy też matematyka. Trzeba ją zdać na poziomie podstawowym. Wymagane minimum do zdobycia to 30 procent punktów.

Identyczne kryteria stosuje się wobec języka obcego.

Matura 2012: Matematyka - poziom podstawowy. Odpowiedzi i arkusz CKE

Matematyka już trzeci rok jest obowiązkowym przedmiotem podczas matury. Kiedyś też tak było. Ale po wielu latach przerwy wielu maturzystów matury z matematyki po prostu się boi.

Pierwsza po latach obowiązkowa matura z matematyki była względnie łatwa. Nie poradziło sobie z nią tylko 13 procent abiturientów. Rok temu było dużo gorzej. Nie zdało jej już ponad 20 procent maturzystów. Teraz uczniowie mają nadzieję, że CKE nie będzie taka ostra i znacznie złagodzi wymagania wobec maturzystów z 2012 roku.

Matura 2012: Matematyka - poziom rozszerzony

Maturzyści, którzy wybrali matematykę także na poziomie rozszerzonym nie będą cieszyć się długim odpoczynkiem od królowej nauk. CKE zdecydowała, że rozszerzony test przeprowadzony zostanie w środę, także o godzinie 9.

W czwartek przyjdzie kolej na język angielski, a w piątek na wiedzę o społeczeństwie i fizykę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny