MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Maszyny rolnicze w Polsce

.
Ciągnik Ursus C-330 należy do znanego i cenionego modelu ciągnika przez wielu rolników. Powstał dzięki modernizacji poprzednich modeli takich jak C-325 i C-328. Narodził się pod postacią dwóch modeli w latach 1967-1987 C-330, zaś w 1986-1993 C-330M. Ciągnik odznaczał się wzmocnionym łożyskowaniem w skrzyni biegów oraz w tylnim moście napędowym oraz tłumikiem wydechowym. Zazwyczaj ciągnik był wykorzystywany do pracy w podorywce i orce. Do ciągnika można było zamontować pług i dzięki temu wykonywać wiele prac polowych. Ciągnik zużywał mało palowa, miał odporną skrzynie biegów oraz dobry rozkład masy. Dla wielu rolników był marzeniem, ponieważ pozwalał na sprawne i szybkie wykonanie różnych prac w gospodarstwach rolnych.

Części do Ursusa C-330
Części do Ursusa C-330 można zakupić w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Czasami dochodzi do awarii pewnych elementów, wówczas warto zdecydować się na wymianę zepsutej części na oryginalny zamiennik. Oryginalny zamiennik to gwarancja długowieczności i odporności.
Na rynku istniej wiele sklepów i zakładów zajmujących się sprzedażą części do Ursusa C-330 do najpopularniejszych wymienianych elementów należą: silnik, osprzęt, instalacja paliwa, instalacja elektryczne i hydrauliczne, kabina, maska, sprzęgło, skrzynia biegów, opony, osie oraz mechanizmy kierownicy. Wiele rolników pragnie, aby ich maszyny były bardziej komfortowe i sięga po nowoczesne udogodnienia. Do innowacyjnych gadżetów można zaliczyć: dodatkowe światła, bogate deski rozdzielcze, uchwyty oraz chłodziarki do napojów, lodówki turystyczne, gniazdka pozwalające na ładowanie telefonu lub słuchania muzyki z mp3, ochronne dywaniki i pokrowce.

Rodzaje części zamiennych do Ursusa C-330
Sklepy oferują wybór przeróżnych części do ciągnika Ursus C-330. W ofercie można znaleźć między innymi asortyment z działu hydraulicznego, elektrycznego, układu zawieszenia i kierowniczego, pneumatyki i inne.

Hydraulika C-330

Sklepy oferują zakup części do Ursusa C-330 z zakresu hydrauliki, należą do nich między innymi pompy, przewody, rozdzielacze, zawory bezpieczeństwa, różnego rodzaju uszczelki, cylindry, gniazdka i łączniki. Wiele rolników dodatkowo zakupuje i wymienia zużyte części takie jak: korpusy, orbitrole, wały lub wsporniki.

Instalacja eklektyczna C-330
Do najczęściej wymienianych części z zakresu instalacji elektrycznych należą: alternatory, cewki, czujniki, bezpieczniki, prądnice, różnego rodzaju lampy i dodatkowe akcesoria.

Maska i kabina do C-330

Części wymienne z tego zakresu to głównie błotniki, dachy, blachy, maski, osłony, pasy ochronne, sprężyny, mocowania akumulatora i inne. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele udogodnień zmieniających wygląd kabin i pozwalających na wydajniejszą pracę.

Nowoczesna kabina odznacza się wygodnym fotelem, dostosowaną deską rozdzielczą, która ma dobre rozłożenie przycisków, dźwigni i innych elementów usprawniających pracę. Dodatkowo jest chroniona przez powłokę antykorozyjną, błotniki i wykonaną z trwałego materiału maskę.

Maska powinna być wykonana z dobrej jakości surowca, który będzie chronił całą maszynę od zewnątrz. Dodatkowo musi mieć odpowiedni i kompleksowy kształt, aby sprawnie można było wykonywać maszyną różne pracę polowe i sadownicze.

Oś przednia i układ kierowniczy C-330
Układ kierowniczy oraz oś składa się z wielu mniejszych elementów, które można zakupić i bezproblemowo wymienić w przypadku zużycia lub awarii. Do głównych części należą: czopy, drążki, nakładki, nakrętki, pierścienie, podkłady, śruby i tulejki.

Skrzynia biegów C-330

Ursus C-330 posiada skrzynie biegów składającą się z licznych mniejszych elementów. Skrzynia biegów może ulec awarii, wówczas można wymienić niektóre części w celu jej naprawy: nakrętki, korki, obudowy, uszczelki, wałki, koła, podkładki, zaczepy lub wskaźniki.

Sprzęgło C-330
Samo sprzęgło zastosowane w Ursus C-330 składa się z wielu elementów i podzespołów. Do najpopularniejszych części zamiennych w sprzęgle zaliczamy: osłony sprzęgła, pedały, piasty tarczy, dźwignie, tarcze, pierścienie wyciskowe, pokrywy, dociski, kołki, sprężyny, przewody i inne.

Silnik C-330
Części wymienne do silnika C-330 to głównie bloki silnika, głowice, dźwignie, filtry, elementy układu korbowo-tłokowego, a także podzespoły silnikowe oraz osprzęt.

Układ chłodzenia C-330

Części układu chłodzenia polegające wymianie to: chłodnice, termostaty, elementy pomp, łączniki, kraniki, pierścienie i inne.

Układ hamulcowy C-330
Asortyment wymienny układ hamulcowego to głównie części takie jak: bębny hamulca, cięgła, okładziny, pedały hamulcowe oraz liczne dodatki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny