Marta Mazurek z UKS 13 trzecia w Soczi

Marta Mazurek z UKS 13 Białystok (trzecia z lewej) zajęła trzecie miejsce w Pucharze Świata Juniorów w Soczi Zbiory prywatne
Marta Mazurek z UKS 13 Białystok wywalczyła trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w rosyjskim Soczi w szabli juniorek.

Wynik Marty jest najlepszym rezultatem białostoczanki w historii podlaskiej szermierki. Jeszcze nigdy szermierz z Podlasia nie stanął na podium Pucharu Świata wśród juniorów - mówi Jarosław Mazurek, trener i jednocześnie ojciec zawodniczki z Białegostoku.

Mazurek na obiektach olimpijskich w Soczi od początku radziła sobie znakomicie. Po bardzo dobrych walkach eliminacyjnych, awansowała do najlepszej 32. W pojedynkach o strefę medalową pokonała m.in. Białorusinkę Alisę Utlik 15:7, a następnie dwie Rosjanki - Kristinę Jefimcewą (15:10) i Mariję Siner (15:9).Niestety, w walce półfinałowej przegrała z późniejszą zwyciężczynią turnieju - Jewgieniją Podpaskową z Rosji.

Niewiele do szczęścia zabrakło natomiast innej białostoczance - Martynie Tobiaszewskiej, która w walce o podium uległa nieznacznie m.in. późniejszej brązowej medalistce - Sylwii Matuszak z KKSz Konin 11:15 i ostatecznie została sklasyfikowana na 20. pozycji.