Marszałek Artur Kosicki już po rozmowie z prezesem...

  Marszałek Artur Kosicki już po rozmowie z prezesem Kaczyńskim. Nieoficjalnie mówi się, że ma wycofać rezygnację

  (mg)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Nieoficjalnie mówi się, że Artur Kosicki wycofa rezygnację, którą złozył we wtorek w urzędzie marszałkowskim
  1/9
  przejdź do galerii

  Nieoficjalnie mówi się, że Artur Kosicki wycofa rezygnację, którą złozył we wtorek w urzędzie marszałkowskim ©Wojciech Wojtkielewicz

  Możliwe jest, że Artur Kosicki zostanie na stanowisku marszałka województwa podlaskiego. To efekt środowego spotkania z prezes PiS Jarosławem Kaczyńskim. Wszystko będzie wiadomo po dzisiejszej konferencji pełnomocnika PiS w woj. podlaskim posła Dariusza Piontkowskiego, marszałka Artura Kosickiego oraz wicemarszałków i członków zarządu województwa podlaskiego.
  Zobacz galerię

  AKTUALIZACJA 10:42: Artur Kosicki wycofał rezygnację! Więcej informacji wkrótce  Według naszych nieoficjalnych informacji, o czym już pisaliśmy, prezes PiS Jarosław Kaczyński miał poprosić marszałka o wycofanie rezygnacji. Potwierdzają to niektórzy radni sejmiku z PiS.

  Zobacz też: Kandydaci na marszałka województwa podlaskiego 2019 - możliwe scenariusze. Artur Kosicki na dywaniku u Kaczyńskiego

  - Artur Kosicki nadal będzie kierował Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego - napisał na twiterze Sebastian Łukaszewicz, wiceprzewodniczący klubu PiS w sejmiku.
  Wycofanie rezygnacji nie oznacza końca sprawy. Na najbliższej sesji sejmiku, która odbędzie się w poniedziałek 18 lutego radni mają głosować rezygnację Artura Kosickiego ze stanowiska marszałka. Nawet jeżeli nie poprą rezygnacji, może okazać się, że będą potrzebne powtórne wybory marszałka i zarządu województwa. Przynajmniej tak twierdzi część prawników.  Według przewodniczącego sejmiku z KO Karola Pileckiego nie wystarczy powiedzieć: cofam rezygnację. – I tak ona będzie głosowana na sesji. Z końcem miesiąca Artur Kosicki przestanie być marszałkiem. Może zachować to stanowisko tylko przy powtórnych wyborach – dodaje Karol Pilecki.

  Artur Kosicki złożył rezygnację we wtorek. Postanowił odejść z powodów osobistych – to wersja oficjalna. Nieoficjalnie mówi się, że odszedł razem z posłem Krzysztofem Jurgielem, który przestał być szefem partii w regionie. Zastąpił go poseł Dariusz Piontkowski. Ponoć Artur Kosicki nie widzi z nim możliwości współpracy.

  Pojawiają się jednak informacje o rozmowach między Dariuszem Piontkowskim, a Arturem Kosickim.

  Zobacz też: Rozłam w podlaskim PiS. Artur Kosicki rezygnuje ze stanowiska marszałka województwa podlaskiego. Wpłynęła oficjalna rezygnacja

  Komentarze (30)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (30) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Najgroźniejsze wypadki z ciągnikami. Nawet Cimoszewicz zderzył się z traktorem

  Najgroźniejsze wypadki z ciągnikami. Nawet Cimoszewicz zderzył się z traktorem

  Licytacje komornicze 2019: Zobacz oferty z Białegostoku i regionu

  Licytacje komornicze 2019: Zobacz oferty z Białegostoku i regionu

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Święto Ultry 2019 w Białymstoku. Czterech kibiców Jagiellonii Białystok zatrzymanych

  Święto Ultry 2019 w Białymstoku. Czterech kibiców Jagiellonii Białystok zatrzymanych