Marka S.A. - w maju rusza prywatna emisja akcji

(peż)
Marka S.A. to firma specjalizująca się w udzielaniu pożyczek gotówkowych (na konto lub w domu klienta). Powstała w 2006 r. w Białymstoku, jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na pożyczki szybkie, o niskiej wartości, z krótkimi terminam
Marka S.A. to firma specjalizująca się w udzielaniu pożyczek gotówkowych (na konto lub w domu klienta). Powstała w 2006 r. w Białymstoku, jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na pożyczki szybkie, o niskiej wartości, z krótkimi terminam
Udostępnij:
Białystok. Spółka Marka SA z sektora pożyczek gotówkowych, planuje na maj prywatną emisję akcji. A w sierpniu debiut na NewConnect. Pozyskane w ten sposób fundusze spółka przeznaczy na rozwój sieci oddziałów i nowe produkty.

W ramach oferty prywatnej, skierowanej do ograniczonej grupy, spółka zamierza pozyskać 5-6 mln zł, które przeznaczy głównie na stworzenie nowych oddziałów w Radomiu, Olsztynie i Rzeszowie.

- Planując dalszy rozwój i dbając o wzrost spółki, zdecydowaliśmy się na wejście na rynek NewConnect i zwrócenie się o fundusze do Inwestorów. Mamy nadzieję, że nasze dotychczasowe doświadczenie, renoma oraz dobre wyniki finansowe przekonają ich, że warto nam zaufać – mówi Krzysztof Jaszczuk, prezes Marka S.A. Jego zdaniem, inwestycja w spółkę, w której towarem jest pieniądz, dopuszczany do obrotu zaraz po jego zainwestowaniu, zapewni wysoką stopę zwrotu.

Także niski koszt uruchomienia nowych oddziałów przy ich dużej rentowności może być atutem inwestycyjnym Marki. Spółka szacuje, że w pierwszym pełnym roku obrotowym nowy oddział może przynieść zyski w wysokości 250-300 tys. zł.

Zobacz: Marka chce przez NewConnect wyjść w Polskę

Emisja poprzedzi debiut Marki na alternatywnym rynku giełdy - NewConnect, adresowanym do innowacyjnych i dynamicznych spółek.

Marka rokrocznie odnotowuje znaczący zysk: w 2010 wyniósł on ponad 1,2 mln zł w porównaniu z 1 mln w 2009 r. (wzrost o ok. 13 proc.) . Nieco niższy przychód (7,15 mln zł w porównaniu z 7,66 mln zł rok do roku) to efekt realizowanej w 2010 roku polityki stabilizacji na rynku, której celem było zwiększenie odzyskiwania trudnych należności. W efekcie Marka uzyskała od takich klientów blisko 0,8 mln zł przychodu, tj. niemal o 350 proc. więcej niż w roku 2009.

Kilka dni temu firma uzyskała kredyt w wysokości 500 tys. zł od Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, który przeznaczy na świąteczną akcję promocyjną. Prywatna oferta akcji planowana jest na maj, debiut spółki na NewConnect – na sierpień tego roku. Autoryzowanym doradcą jest BRE Corporate Finance. Marka SA będzie drugą po APS SA podlaską spółką, notowaną na NewConnect.

***
Marka SA
to firma z branży finansowej, specjalizująca się w udzielaniu pożyczek gotówkowych (na konto lub w domu klienta). Powstała w 2006 r. w Białymstoku, jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na pożyczki szybkie, o niskiej wartości, z krótkimi terminami spłat. Od pięciu lat dynamicznie się rozwija - posiada biura w Białymstoku i Lublinie i działa poprzez dobrze zorganizowaną sieć ok. 200 przedstawicieli handlowych, którzy świadczą usługi na terenach województw: podlaskiego, lubelskiego, dużej części mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Przedstawiciele docierają do wszystkich, nawet najmniejszych miejscowości w obszarze działania firmy.
Strategia rozwoju firmy zakłada dalszą ekspansję terytorialną, a w perspektywie rozwinięcie działalności na obszar całej Polski..
Liczba klientów na koniec 2010 r. – ok. 6600 (blisko 7200 aktywnych umów).
Spółka jest beneficjentem Podlaskiego Funduszu Kapitałowego - w 2009 r. została dofinansowana kwotą 1 mln zł, jako zwycięzca w pierwszej edycji konkursu „Kapitał na rozwój” Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie