Maria Andrejczyk przegrała medal o 2 centymetry. "Tragiczny konkurs, zawiodłam samą siebie"

krk
- To był tragiczny konkurs. Naprawdę po cichu liczyłam na medal - powiedziała Andrejczyk.

Oszczepniczka Maria Andrejczyk zajęła 4. miejsce w finale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Polka przegrała brązowy medal z Barborą Spotakovą o zaledwie 2 centymetry. - To był tragiczny konkurs. Naprawdę po cichu liczyłam na medal. Czwarte miejsce na igrzyskach to duży sukces, ale on mnie zupełnie nie zadowala. Jest mi naprawdę przykro, bo zawiodłam przede wszystkim samą siebie - powiedziała Andrejczyk.

Maria Andrejczyk czwarta w finale rzutu oszczepem

Początek konkursu nie zwiastował jednak wysokiego miejsca Polki. Po trzech próbach Andrejczyk zajmowała dopiero ósmą pozycje z wynikiem 61,92m. Udało się jej jednak zakwalifikować do wąskiego finału.

W piątej próbie 20-letnia debiutantka na Igrzyskach uzyskała 64,78 i przez chwilę zajmowała trzecie miejsce. Chwilę później słynna Czeszka Barbora Spotakova posłała oszczep na 64,80 metra i o dwa centymetry wyprzedziła naszą zawodniczkę o dwa centymetry.

W szóstej, ostatniej próbie popularna "Majka" dała z siebie wszystko, rzuciła daleko oszczepem i uzyskała 63,69 metra co niestety nie dało jej medalu. Ostatecznie zabrakło jej do tego centymetrów.