MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Marek Nazarko został prezesem PKS Białystok. Dariusz Wojtan odwołany

(mck)
Marek Nazarko, były burmistrz Michalowa, został tymczasowym prezesem białostockiego PKS po tym, jak zarząd województwa odwołał dotychczasowego prezesa spółki, Dariusza Wojtana.
Marek Nazarko, były burmistrz Michalowa, został tymczasowym prezesem białostockiego PKS po tym, jak zarząd województwa odwołał dotychczasowego prezesa spółki, Dariusza Wojtana. Andrzej Zgiet
Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował dzisiaj o odwołaniu prezesa spółki PKS Białystok. Jego miejsce zajął Marek Nazarko.

- Zdaniem zarządu dotychczasowe kierownictwo spółki w sposób niezadowalający realizowało podjęty trzy lata temu plan restrukturyzacji białostockiego PKS-u i dziś widzimy tego efekty - wyjaśnia marszałek województwa Mieczysław Baszko. - Zarząd po analizie planu naprawczego przedstawionego przez prezesa PKS Białystok również nie dostrzegł w nim propozycji realnych zmian, które mogłyby doprowadzić do wyjścia spółki z bardzo trudnej sytuacji. Dlatego zarekomendowaliśmy radzie nadzorczej odwołanie prezesa - dodaje marszałek.

Marek Nazarko po wyborach samorządowych przestał sprawować urząd burmistrza Michałowa. Teraz zarząd województwa mianował jednego z największych przegranych ubiegłorocznych wyborów na stanowisko prezesa PKS Białystok.

Decyzję o odwołaniu Dariusza Wojtana zarząd województwa podjął dzisiaj o godz. 14. W myśl przepisów białostocki PKS, który w tej chwili jest zarządzany jednoosobowo przez prezesa, po jego odwołaniu nie może pozostać bez zarządu. Dlatego zarząd województwa zarekomendował radzie nadzorczej powołanie na okres tymczasowy przedstawiciela marszałka województwa. Został nim były burmistrz Michałowa.

- Nadrzędnym celem jest, aby białostocki PKS pozostał na rynku - dodaje marszałek Baszko. - Chcemy zachować miejsca pracy, zapewnić dostęp do publicznego transportu mieszkańcom województwa, ale nie możemy sobie pozwolić na bycie głównym sponsorem spółki. Białostocki PKS powinien być przedsiębiorstwem nie tylko z nazwy, ale i z działania.

Przez okres najbliższych trzech miesięcy rada nadzorcza wspólnie z zarządem województwa ma podjąć decyzje co do ustanowienia nowego zarządu białostockiej spółki PKS i dalszego jej funkcjonowania.

Marek Nazarko został uznany najlepszym burmistrzem w naszym ubiegłorocznym plebiscycie "Mała Ojczyzna - Duża Sprawa". Otrzymał wówczas 46,8 procent głosów. Urząd burmistrza Michałowa sprawował w latach 2002-2014. W wyborach samorządowych 2014, które odbyły się w listopadzie, poniósł dotkliwą porażkę i musiał pożegnać się z piastowanym przez 12 lat stanowiskiem. Jego miejsce zajął Włodzimierz Konończuk.

Czytaj e-wydanie »

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny