Mateusz Pietras
Po ciężkim meczu, Magda Linette wraz z Czeszką Marketą Vondrousovą awansowały do kolejnej fazy turnieju deblowego w Rzymie PAP/PA
Magda Linette i Marketa Vondrousova awansowały do 2. rundy gry podwójnej turnieju tenisowego WTA 1000 na kortach ziemnych - „Internazionali BNL d’Italia” w Rzymie. Polka i Czeszka pokonały Tajwanki Hao-Ching Chan i Latisha Chan 7:6(7), 4:6, 12:10. W meczu byliśmy świadkami czterech piłek meczowych.

Po przegranym meczu 3. rundy singla w Rzymie, Magda Linette rozpoczęła turniej deblowy na kortach ziemnych. Wraz z Marketą Vondrousovą podejmowała reprezentantki Tajwanu Hao-Ching Chan i Latisha Chan. Czeszka dużo lepiej spisuje się na turnieju w Rzymie. Obecnie znajduje się już w 4. rundzie WTA 1000 w Rzymie

Wojna nerwów

W czwartym gemie, przy serwisie ,,polskiej" pary nastąpiło przełamanie. W pierwszym secie obie strony przełamywały sią, aż siedmiokrotnie. Mada Linette oraz Marketa Vondrousova wszystko miały w swoich rękach przy stanie 5:6. Niestety rywalki: Hao-Ching Chan i Latisha Chan doprowadziły do wyrównania. W decydującym trzynastym gemie, to polsko-czeska para wytrzymała wojnę nerwów i wygrała 9:7, i cały set 7:6. Pierwsza partia trwała ponad 1,5 godziny.

Istny rollercoaster

Do szóstego gema trwała seria traconych podań. W tym meczu taka rzecz działa się nagminne. To świadczyło o nierównej dyspozycji serwujących. Tajwanki potrafiły uspokoić serwis i zwiększyły przewagę do trzech gemów. Przy stanie 5:2, Magda Linette i Marketa Vondrousova solidnie wzięły się do odrabiania strat. Wygrały dwa gemy z rzędu. Jednak to Tajwanki postawiły ,,kropkę nad i" w drugim secie. Rywalki wykorzystały pierwsza piłkę setową.

Dreszczowiec w końcówce
W decydującym secie były aż cztery piłki meczowe. Polka i Czeszka wykorzystały trzecią z nich i wygrały 12:10,pomimo, że rywalki również miały piłkę na wygraną. Tie-break trwał prawie 20 minut, a cały mecz deblowy prawie dwie godziny.

Kolejnymi rywalkami polsko-czeskiej pary będą Ludmyła Kiczenok i Jelena Ostapenko.