krk,red,aip, Gabriel Skoczeń
Manchester United - Sevilla 1:2 [GOLE, BRAMKI, SKRÓT MECZU, WYNIK]. Liga Mistrzów 13.03.2018 [YOUTUBE, CDA] EAST NEWS
Manchester United - Sevilla 1:2 [GOLE, BRAMKI, SKRÓT MECZU, WYNIK]. Manchester przegrał na Old Trafford z Sevillą. Obie bramki dla Sevilli zdobył Wissam Ben Yedder. Gola na otarcie łez zdobył dla United Romelu Lukaku. Hiszpański klub awansowała do ćwierćfinału kosztem "Czerwonych Diabłów".

Manchester United - Sevilla 1:2 [GOLE, BRAMKI, SKRÓT MECZU, WYNIK]

W pierwszych minutach na boisku dominowali podopieczni Jose Mourinho. Już w 1. minucie w dobrej pozycji przed polem karnym gości znalazł się Romelu Lukaku, ale nie trafił czysto w piłkę i futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później belgijski napastnik otrzymał piłkę na szóstym metrze od bramki Sergio Rico, jego strzał został jednak zablokowany przez jednego z obrońców. Wraz z upływem minut Sevilla także zaczęła stwarzać zagrożenie pod bramką Czerwonych Diabłów. Głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego próbował Correa, po stracie Bailly’ego uderzał z 16. metrów Ever Banega – obie te próby były jednak nieudane.

Manchester United - Sevilla online na żywo. Liga Mistrzów Gdzie oglądać mecz MU- Sevilla? Stream, live, transmisja TV i internet]

Manchester United - Sevilla. Liga Mistrzów 13.03.2018 [YOUTUBE, CDA]

Po pierwszym kwadransie tempo gry spadło. Drużyny zaczęły grać bardziej zachowawczo, szczególnie Manchester, który nie atakował już tak chętnie jak w pierwszych minutach. Gospodarze skupili się na defensywie, a w ataku starali się wykorzystać swoich szybkich bocznych obrońców i skrzydłowych. Goście nie zamierzali tylko czekać na to, co zrobi ich rywal - w 27. minucie groźny strzał oddał Luis Muriel, piłka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Davida De Geę. Najlepszą okazję do zdobycia bramki w pierwszej połowie stworzyli sobie piłkarze „Czerwonych Diabłów” dokładnie w 37. minucie spotkania. Maroune Fellaini zagrał do Alexisa Sancheza, po otrzymaniu podania zwrotnego wpadł w pole karne i oddał bardzo mocny strzał, ale Sergio Rico zdołał sparować to uderzenie na rzut rożny. Kilka minut później sędzia zakończył bezbramkową pierwszą cześć spotkania i zaprosił graczy obu zespołów do szatni.

Manchester United - Sevilla 1:2. Zobacz bramki, gole na youtube

Gracze ze stolicy Andaluzji mogli rewelacyjnie rozpocząć drugą połowę. W kontrataku Pablo Sarabia posłał świetne dośrodkowanie z lewej strony do Correi, ten chciał przełożyć sobie piłkę na lepszą nogę, ale wtedy bezbłędnym wślizgiem popisał się Bailly, który w ostatniej chwili wygarnął czysto piłkę spod nóg napastnika gości. Manchester chwilę później odpowiedział płaskim strzałem Jesse Lingarda z bliskiej odległości, który jednak fantastycznie obronił Rico. Gra wyraźnie przyspieszyła, oba zespoły odważnie ruszyły do ataków, akcje dynamicznie przenosiły się z jednego pola karnego na drugie. Żadna z drużyn nie mogła jednak znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywala.

Manchester United vs Sevilla 1-2 UCL 13/03/2018

Aż do 74. minuty. A sposób na strzelanie znalazł wprowadzony dwie minuty wcześniej Wissam Ben Yedder. Najpierw w kontrataku Sarabia podał do Ben Yeddera, ten opanował piłkę na środku „szesnastki”, odwrócił się i posłał precyzyjny strzał po ziemi tuż przy prawym słupku. David De Gea wyciągnął się jak struna, ale nie był w stanie dosięgnąć futbolówki. W 78. minucie było już 0:2. Tym razem Ben Yedder z kilku metrów uderzył głową w światło bramki, a błąd w piąstkowaniu popełnił De Gea, przez co piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową. Dwa szybkie ciosy znokautowały podopiecznych Jose Mourinho, którzy do awansu potrzebowali aż trzech bramek.

MU - Sevilla. Liga Mistrzów 13.03.2018 [BRAMKI, SKRÓT MECZU, YOUTUBE, CDA]

Manchester United 1-2 Sevilla, Champions League, 13.03.2018

„Czerwone Diabły” ruszyły do huraganowych ataków. Nadzieję dał w 84. minucie Romelu Lukaku, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcusa Rashforda wpakował piłkę do siatki. Rozpoczął się wyścig z czasem i oblężenie bramki Sergio Rico. Próbował sam Rashford, był bardzo blisko wyrównania po dobrym strzale głową, ale minimalnie chybił. W doliczonym czasie gry szansę na hattrick zmarnował za to Ben Yedder, który w pojedynku sam na sam z De Geą uderzył prosto w nogę bramkarza gospodarzy.

MNU vs SEV 1-2 All Goals & Highlights Extended 2018 HD

Gospodarzom zabrakło czasu na odrobienie strat, sensacja stała się faktem, a Ben Yedder bohaterem Sevilli – podopieczni Vincenzo Montelli wyeliminowali Manchester United i to oni zagrają w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.