Malta ponownie otwiera się na lato 2021 i wita turystów

Materiał informacyjny Visit Malta
Malta to popularna destynacja zarówno dla początkujących, jak i wprawionych turystów, rodzin z dziećmi czy osób, które po prostu chcą nieco odetchnąć od zgiełku korporacji i dużego miasta. Rok 2020 na pewno nie był taki, jaki można by sobie wymarzyć, szczególnie w sferze podróży, jednak już niedługo za sprawą maltańskiego rządu, turyści otrzymają upragnioną możliwość bezpiecznego i w pełni legalnego podróżowania na Maltę. Opcja ta będzie dostępna dla osób zaszczepionych, jak i tych, którzy odpowiednio wcześniej wykonali test PCR i mogą okazać jego negatywny wynik.

Malta popularnym celem wczasowiczów. Czy w 2021 roku zyska jeszcze bardziej?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat archipelag Wysp Maltańskich naprawdę dużo zyskał w oczach turystów i podróżników. Nie ma się co dziwić – oddalone o zaledwie 80 kilometrów od Włoch państwo cechuje się zapierającymi dech w piersiach widokami, a ponad 300 słonecznych dni w roku pozwala cieszyć się wszystkimi urokami miejsca niemal bez przerwy.

Tradycyjnie malowana łódź pasażerska w Vittoriosa
Tradycyjnie malowana łódź pasażerska w Vittoriosa

Rząd oraz przedsiębiorcy świadomi są potencjału całego archipelagu, zatem na Malcie znaleźć można nie tylko doskonałe jedzenie i hotele na każdą kieszeń, ale także opiekę zdrowotną na wysokim poziomie.

Otwarcie Malty dla turystów już 1 czerwca

Jak mówi Clayton Bartolo – Minister Turystyki i Ochrony Konsumentów – już pierwszego czerwca 2021 roku Malta otworzy się na turystów i „rozmrozi” cały archipelag. Polityk zapewnia, że atrakcje dostępne będą zarówno dla szczepionych, jak i nieszczepionych turystów (po okazaniu testu PCR na wjeździe do kraju).

Odpowiednie kroki poczynione przez rząd Maltański nie kończą się jedynie na „własnym podwórku”. Prowadzone są rozmowy z Komisją Europejską, która ma potwierdzić pełną swobodę dla osób z „zielonym paszportem” – cyfrowym dokumentem potwierdzającym szczepienie na COVID-19. Oznacza to, że już niedługo znany slogan Visit Malta będzie mógł wejść w życie.

Znana na całym świecie Błękitna Laguna na wyspie Comino
Znana na całym świecie Błękitna Laguna na wyspie Comino

Samolot przyjacielem podróżujących na Maltę

Minister Bartolo zapowiada, że w lecie 2021 na Maltę kursować będzie 18 linii lotniczych, w tym Air Malta. Na liście przewoźników znalazły się cztery nowe marki, a ogólna liczba operatorów zwiastuje naprawdę dużą dostępność lotów z każdego zakątka świata. Konkurencja tworzy także spore pole do tworzenia atrakcyjnych ofert, a zatem każdy wybierający się w 2021 roku na Maltę może liczyć na korzystną ofertę transportu w piękny rejon Południowej Europy.

Malta synonimem radzenia sobie z pandemią

Walka z pandemią na Malcie idzie naprawdę dobrze. Rządzący opracowali działającą strategię, a ich zachowanie chwalone jest przez Światową Organizację Zdrowia, a nawet Unię Europejską. Aktualnie na 100 mieszkańców archipelagu przypada ponad 40 dawek szczepionki, co czyni Maltę jeden z najlepiej zaopatrzonych krajów turystycznych na świecie. Zachorowania również nie pozostawiają złudzeń co do tego, kto wygrywa w pojedynku państw kontra pandemia. Ostatnie notowania wskazują na mniej niż 100 zachorowań dziennie.

Łodzie rybackie i pasażerskie w zatoce Marsaskala
Łodzie rybackie i pasażerskie w zatoce Marsaskala

„Wszystkie nasze decyzje mają na celu znalezienie równowagi i nadanie priorytetu zdrowiu obywateli Malty i turystów, którzy przybędą do naszego kraju” - podsumował w swoim oświadczeniu minister Bartolo.
 

 

Wideo

Materiał oryginalny: Malta ponownie otwiera się na lato 2021 i wita turystów - Polska Times

Dodaj ogłoszenie