JN/AIPZaktualizowano
Czekamy na bramki Lewandowskiego również w reprezentacji
Czekamy na bramki Lewandowskiego również w reprezentacji Andrzej Szkocki / Polska Press
Zaciął się Krzysztof Piątek, ale Robert Lewandowski nie przestaje strzelać. Kapitan reprezentacji Polski trafił do siatki w sobotnim hicie Bundesligi RB Lipsk - Bayern Monachium i jest to już jego siódme trafienie w tym sezonie. - Ależ to był majstersztyk - emocjonował się komentator Eleven Sports.

Lewandowski trafił do siatki już w trzeciej minucie spotkania, wykorzystując świetne prostopadłe podanie Thomasa Müllera. Polak urwał się obrońcom, wpadł w pole karne rywali i wykończył akcję płaskim strzałem.

Była to 199. bramka Lewandowskiego dla Bayernu. Siódme w tym sezonie. Polak jest liderem klasyfikacji strzelców, wyprzedzając o dwa trafienia Paco Alcacera z Borussii Dortmund i Timo Wernera z RB Lipsk. Snajper Bayernu nie miał jednak po meczu zadowolonej miny, bo w 45. minucie Emil Forsberg wyrównał z rzutu karnego i skończyło się remisem 1:1.

- Powinniśmy wcześniej podwyższyć wynik. Nie możemy sobie sami sprowokować takiego rzutu karnego, trzeba było wywalić tę piłkę, a my próbowaliśmy czegoś innego. A potem niestety chyba zasnęliśmy w szatni i głupio straciliśmy punkty. Chyba w drugiej połowie już myśleliśmy, że parę procent mniej wystarczy żeby wygrać - nie ukrywał swojej frustracji Lewandowski.

Materiał oryginalny: Majstersztyk Roberta Lewandowskiego w hicie Bundesligi. Zobacz trafienie snajpera Bayernu Monachium w meczu z RB Lipsk - Sportowy24

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.