Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Majówkowa akcja PKP PLK. Na przejeździe kolejowym w Wasilkowie informowali kierowców o zasadach bezpieczeńśtwa

OPRAC.: red
Na przejeździe kolejowo-drogowym w Wasilkowie kolejarze z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przed długim weekendem majowym rozdawali w piątek 28 kwietnia  uczestnikom ruchu drogowego ulotki i materiały edukacyjne z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na skrzyżowaniach z liniami kolejowymi.
Na przejeździe kolejowo-drogowym w Wasilkowie kolejarze z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przed długim weekendem majowym rozdawali w piątek 28 kwietnia uczestnikom ruchu drogowego ulotki i materiały edukacyjne z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na skrzyżowaniach z liniami kolejowymi.
Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa PKP PLK. przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na skrzyżowaniach dróg z torami. Słuchanie głosu rozsądku podczas podróży autem także na majówkę, pozwoli bezpiecznie dojechać do celu. Kierowco, nie lekceważ znaku STOP i czerwonego światła!

W okresie wzmożonych wyjazdów na majowy wypoczynek Ambasadorki i Ambasadorzy kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd” przypominają kierowcom, rowerzystom i pieszym podstawowe zasady bezpiecznego przejeżdżania i przechodzenia przez tory.

- Edukujemy w niej kierowców, użytkowników dróg, ale również dzieci, jak bezpiecznie zachowywać się na terenie kolejowym - mówi Tomasz Łotowski z biura prasowego PKP PLK.

24776879

Za 99 proc. niebezpiecznych sytuacji na przejazdach odpowiadają kierowcy, dlatego pamiętajmy, że:

  • Znak STOP oznacza nakaz zatrzymania się przed torami.
  • Pulsujące, czerwone światło na sygnalizacji zakazuje wjazdu na tory – do przejazdu zbliża się pociąg!
  • Nie wjeżdżamy na przejazd, gdy nie ma możliwości zjazdu z torów.
  • Warto zatrzymać się przed każdym przejazdem, aby upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg.

Ponadto warto pamiętać o żółtych naklejkach, które mogą uratować życie. Umieszczone są na napędach rogatek lub na krzyżach świętego Andrzeja od strony torów. Są na nich trzy ważne numery: indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu (numer skrzyżowania), który precyzyjnie określa położenie przejazdu, numer alarmowy 112, który należy wybrać, gdy zagrożone jest życie i zdrowie oraz numer do służb technicznych PLK, na który można zgłaszać nieprawidłowości i awarie na przejazdach, które nie zagrażają bezpośrednio życiu.

Z numeru 112 należy skorzystać, gdy zagrożone jest życie, gdy może dojść do wypadku – np. gdy samochód został unieruchomiony między rogatkami, w przypadku zdarzenia na przejeździe lub dostrzeżenia przeszkody na torach. Kolejarze, jeśli to konieczne, mogą wstrzymać ruch pociągów na linii i wysłać pomoc. To dodatkowa informacja, która może zapobiec tragedii na torach.

W województwie podlaskim samych przejazdów kolejowych jest ponad poł tysiąca ( kraju 11 tys.)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny