Kurier Poranny

Majówka w Białymstoku. Jest wiele ciekawych miejsc. Majówka to dobry czas, by je odkryć

Mnóstwo propozycji na białostockie wycieczki w trakcie długiego weekendu ma Anna Kraśnicka, przewodniczka i autorka bloga „Białystok subiektywnie”. Jak

Wojciech Wojtkielewicz

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/10] Poprzednie Następne

Majówka w Białymstoku. Jest wiele ciekawych miejsc. Zobacz niektóre propozycje

Mnóstwo propozycji na białostockie wycieczki w trakcie długiego weekendu ma Anna Kraśnicka, przewodniczka i autorka bloga „Białystok subiektywnie”. Jak mówi - zna wszelkie zakamarki naszego miasta. Wszak stara się pokazać Białystok turystom z jak najciekawszej i najpiękniejszej strony.

- Twardo się upieram, że warto korzystać z dostępu zegara na bramie pałacowej - uśmiecha się. - To najstarszy chodzący zegar w Polsce. Czas odmierza od 250 lat! - zaznacza. I opowiada anegdotkę: - „Wedle wskazań zegara na bramie Pałacu Branickich można się udać na umówioną randkę ale nie na autobus”, takie słowa usłyszycie od przewodników, którzy prezentują tę niewątpliwą atrakcję.

Przewodniczka zapewnia, że warto pokonać 54 coraz bardziej strome schodki, by wspiąć się na wieżę w bramie głównej pałacu i obejrzeć ten stary mechanizm. Ale niech nie martwią się ci, którzy nie zdążą tego zrobić w czasie majówki. Wieża będzie czynna aż do końca września.

Polecamy