Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Magister ekonomii, ekspert rachunkowości, doświadczenie zawodowe. Województwo podlaskie ma nowego skarbnika (wideo)

Agata Sawczenko
Agata Sawczenko
Paweł Jungerman został nowym skarbnikiem województwa podlaskiego
Paweł Jungerman został nowym skarbnikiem województwa podlaskiego Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
To Paweł Jungerman. Na stanowisku skarbnika zastąpi Henryka Grykę, który został odwołany po 15 latach urzędowania. Na własną prośbę.

Radni wojewódzccy nowego skarbnika wybrali tego samego dnia, którego odwołali dawnego.

Kandydaturę Pawła Jungermana zgodnie z przepisami, wysunął marszałek województwa Artur Kosicki. Zgodnie z przepisami tylko on ma do tego prawo. 24 radnych było za jego powołaniem, dwa głosy - przeciw.

- To człowiek z Podlasia. Poradzi sobie - uśmiecha się Stanisław Derehajło, wicemarszałek województwa podlaskiego. I tłumaczy: - Jest kompetentny, taki typowy księgowy. Może jeszcze niezbyt medialny, ale przecież takie są początki. Już widać, że sumiennie przyklada się do pracy, próbuje zgłębiać zagadnienia budżetowe.

Jak mówi, skarbnik oficjalnie rozpocznie pracę tuż po tym, jak wykona badania lekarskie - te, które nakazuje Kodeks Pracy.

- Szukaliśmy dobrego skarbnika i oczywiście takie znaleźliśmy - jest przekonany Stanisław Derehajło.

Sesja Rady Miasta Białystok: Spór o marsz równości. Wotum zaufania, absolutorium i studium zagospodarowania przyjęte

Paweł Jungerman ma 51 lat i mieszka w Białymstoku. Posiada tytuł magistra ekonomii (Uniwersytet Warszawski Filia w Białymstoku, Wydział Ekonomiczny), ukończył też studia z zakresu rachunkowości i zarządzania finansami w jednostkach sektora finansów publicznych (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie).

Nowy skarbnik posiada bogate doświadczenie zawodowe. Pracował m.in. w PSS SPOŁEM w Białymstoku na stanowisku księgowego, Inspektoracie Służby Więziennej w Białymstoku (inspektor działu finansowego), był też głównym księgowym w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze oraz samodzielnym księgowym Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Akademii Medycznej, a także głównym księgowym w Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej. Ostatnio zajmowane stanowisko (od 2008 roku) to główny księgowy w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku.

- Jako opozycja zachowaliśmy się naprawdę bardzo dojrzale i z troską o samorząd województwa podlaskiego, ponieważ w większości wsparliśmy zaproponowanego przez marszałka kandydata na skarbnika - mówi Karol Pilecki, szef klubu radnych KO. - Z przedstawionego w CV doświadczenia wynikało, że w przeszłości zajmował się finansami publicznymi. Przyjęliśmy to jako dobre prognozy na przyszłość. I jako opozycja daliśmy mu kredyt zaufania. Teraz będziemy się przyglądać jego pracy i czekać na pozytywne efekty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny