Magdalena Niedźwiedzka – Diana Camilla Karol. Opowieści z...

  Magdalena Niedźwiedzka – Diana Camilla Karol. Opowieści z angielskiego dworu

  Zdjęcie autora materiału

  Jerzy Doroszkiewicz

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Niedawno ukazał się drugi tom „Opowieści z angielskiego dworu”, trzyczęściowej sagi, którą dla wydawnictwa Prószyński i S-ka pisze białostoczanka Magdalena Niedźwiedzka.
  Magdalena Niedźwiedzka, autorka zbeletryzowanych biografii "Królewska heretyczka" i "Maria Skłodowska-Curie" oraz

  Magdalena Niedźwiedzka, autorka zbeletryzowanych biografii "Królewska heretyczka" i "Maria Skłodowska-Curie" oraz cyklu "Opowieści z angielskiego dworu". Łączy pracę na Politechnice Białostockiej z pisaniem powieści. W wolnych chwilach maluje obrazy olejne. ©Wydawnictwo Prószyński i S-ka

  Niestety, poszukiwacze sensacji z alkowy księżnej ludzkich serc będą srogo zawiedzeni. Zdaje się, że Magdalena Niedźwiedzka, jak rasowa pisarka, zafascynowana jest nadal złem wcielonym. Bo przecież wielbiciele księżnej Diany za taką uważali i pewnie uważają Camille Parker Bowles. Kochanka księcia Karola była tak naprawdę bohaterką pierwszej części sagi, o tytule „Karol”, w „Dianie” jest podobnie.

  Sama Diana pojawia się na kartach książki raz na kilkadziesiąt stron, podczas gdy autorka skupia się na sprawnym pobudzaniu wyobraźni czytelniczek romantycznymi i namiętnymi schadzkami błękitnej krwi z krwią bynajmniej ochrzczoną, ale z łatwością łamiącą szóste przykazanie.
  Dzięki sprawnemu reaserchowi pojawiają się w książce ważne wydarzenia polityczne, jest romans Diany z nauczycielem konnej jazdy, później mignie na kartach książki pewien lekarz. Magdalena Niedźwiedzka ograniczyła się do wnikliwej charakterystyki Diany punktując jej kompleksy, słabości, chimeryczny charakter, niezwykle ciekawie przedstawia też punkt widzenia królowej Elżbiety. W pewnym momencie imaginuje, że królowa matka była w stanie zrozumieć rozterki życia parweniuszki, niemal publicznie zdradzanej przez męża.

  Panie, które są zwolenniczkami przestrzegania wspomnianego przykazania, pewnie z wypiekami na twarzy zanurzą się w tę bliską harlequinom opowieść o namiętnościach. Przede wszystkim księcia Walii i Camilli, dla uczuć Diany nie zostało zbyt wiele miejsca.

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka