Stanisław Moneta
M. Linette
M. Linette Fot. Andrzej Szkocki / Polska Press
Magda Linette już w I rundzie odpadła z turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Lepsza od Polki okazała się niżej notowana Astra Sharma - 4:6, 6:7(1). W II rundzie zagrają Iga Świątek i Magdalena Fręch.

Magda Linette (WTA 62) przegrała z zawodniczką, która... już z turnieju odpadła. Astra Sharma (WTA 96), przegrała w kwalifikacjach z Bułgarką Wiktorią Tomową (4:6, 1:6), ale po wycofaniu się Andrei Petković (WTA 60) Australijka wskoczyła na jej miejsce. W dwóch dotychczasowych spotkaniach z tą rywalką obie wygrały po razie.

Tym razem Linette zaczęła bardzo źle, Sharma dwukrotnie przełamała jej serwis. Polka wzięła się za odrabianie strat, ale było już za późno. W drugim secie nasza zawodniczka prowadziła już 5:3, i 30-15 przy własnym podaniu. Przegrała jednak trzy piłki z rzędu i zamiast trzeciego seta czekał ją tie-break. W nim 30-latka zupełnie sobie nie radziła, zdobyła tylko punkt.

W II rundzie Sharma zagra z Wiktorią Azarenką (WTA 15). W tej fazie na korcie zobaczymy też Igę Świątek. Mecz Polki z Ukrainką Anheliną Kalininą (WTA 50) w piątek ok. godz. 20. czasu polskiego.

W Indian Wells gra też Magdalena Fręch (WTA 88), która odpadła w ostatniej fazie eliminacji, ale weszła do głównej drabinki jako "szczęśliwa przegrana". W czwartek po dobrym meczu pokonała Egipcjankę Mayar Sherif (WTA 67) 6:2, 7:5. W II rundzie zagra ze srebrną medalistką igrzysk w Tokio, Czeszką Marketą Vondrousovą (WTA 33).