LZS Narewka - Sparta 1951 Szepietowo 3:0

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 85 748 95 34
Piłkarze LZS Narewka (białe koszuki) spisują się ostatnio znakomicie i na dwie kolejki przed końcem są już niemal pewni awansu do III ligi
LZSNarewka pokonał u siebie Spartę 1951 Szepietowo 3:0 i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek wrócił na pozycję lidera. Ważne trzy punkty, zapewniające utrzymanie się zdobyła też Puszcza Hajnówka, pokonując Piasta Białystok 1:0.

Mamy już 40 punktów i z moich obliczeń wynika, że to wystarczy do pozostania w lidze. Ogólnie mówiąc, to była udana wiosna w naszym wykonaniu, a jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa, bo w dwóch ostatnich meczach postaramy się zapunktować, by zająć jak najwyższe miejsce - mówi Piotr Pawluczuk, trener Puszczy.

W meczu z Piastem o wyniku zadecydowała sytuacja z 71. minuty. Krzysztof Korowaj dośrodkował z rzutu wolnego, a Mateusz Nakielski przeciął lot piłki i pokonał białostockiego bramkarza.

- Mieliśmy jeszcze kilka dobrych okazji na bardziej przekonujące zwycięstwo. Strzeliliśmy jeszcze dwa gole, nieuznane przez sędziego, więc myślę, że wygrana jest zasłużona - mówi Pawluczuk. - Trzy punkty dedykuję zmarłemu w piątek Mirosławowi Carowi, z którym pracowałem w Bielsku Podlaskim - podkreśla trener Puszczy.
Zwycięstwo odniosła też Narewka, która po minionej kolejce awansowała na pozycję lidera. Stało się tak na skutek porażki w Łapach Promienia Mońki. Dodatkowo Podlaski ZPN zweryfikował wynik kwietniowego meczu LZSz Cresovią Siemiatycze (1:1), na walkower 3:0 na korzyść Narewki, gdyż w drużynie rywali zagrał nieuprawniony zawodnik.

- To oznacza, że jedną nogą jesteśmy już w trzeciej lidze. Ale na wszelki wypadek trzeba zdobyć jeszcze trzy punkty, by być tego pewnym. Dlatego po wygranej nad Spartą jeden dzień się pocieszymy, ale od tego tygodnia zabieramy się do pracy - przyznaje Robert Kądzior, trener Narewki.

Zwycięstwo nad ekipą z Szepietowa było zasłużone. Goście tylko do przerwy stawiali opór. Na początku drugiej połowy worek z bramkami rozwiązał Piotr Skiepko.

Wyniki 29. kolejki

Piast Białystok - Puszcza Hajnówka 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Nakielski (71).

Puszcza: Brałkowski - Łapiński, Woroniecki, Juszczyński, Korowaj, Żabiński, A. Langa (76. Sienkiewicz), Hudoń, Szczawiński (85. Jędras), Kicel (88. Bagrowski), Nakielski.

LZS Narewka - Sparta 1951 Szepietowo 3:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Skiepko (55), 2:0 - Lasota (77), 3:0 - Krasnopolski (87).

Narewka: Ciulkin - Małyszko, Krasnopolski, Lul, Hołownia, Makal (78. Dojlida), Skiepko, Kożuszkiewicz, Stulgis (73. Walenciej), Zubowski (85. Drozd), Lasota (80. Andrzejewski).

Pogoń Łapy - Promień Mońki 4:3,

Magnat Juchnowiec - Sokół Sokółka 0:2,

KSMichałowo - Sparta Augustów 1:2,

Hetman Białystok - Znicz Suraż 3:0.

Mecze: Gryf Gródek - Cresovia Siemiatycze i Hetman Tykocin - Włókniarz Białystok zostały odwołane na skutek ulewy.