Łukasz Karpiuk zakwalifikowany do mistrzostw Polski juniorów!

R. Sacharczuk
Lekkoatletyka. Zawodnicy KS Puszcza Hajnówka odnoszą coraz większe sukcesy. W tym roku na pewno powalczymy o medale

Łukasz Karpiuk z KS Puszcza Hajnówka 8 czerwca uzyskał minimum PZLA uprawniające do startu w mistrzostwach Polski juniorów w Suwałkach na dystansie 5000 metrów. Kwalifikacje na krajowy championat wywalczył podczas III Łomżyńskiego Mitingu Prefbet Śniadowo Łomża. Uzyskał czas 16.33,15 min..

Zawodnik Puszczy ma więc już prawo startu na dwóch dystansach. Wcześniej zdobył też minimum na 3000 metrów z przeszkodami.

Juniorzy młodsi Puszczy walczą z kolei o możliwość występów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się we Wrocławiu. Szansę mają Diana Karpiuk (bieg na dystansie 3000 m) i Dawid Simoniuk (skok w dal). Oboje uzyskują wyniki, które pozwalają im na start, ale jest jeden problem. Bo w tej kategorii wiekowej o możliwości występu na OOM decyduje miejsce w krajowym rankingu wyników uzyskanych w sezonie startowym. Dlatego mimo dobrych lokat naszych zawodników na listach PZLA, ciągle muszą oni walczyć o lepsze rezultaty.

W tym roku zawodnicy hajnowskiej Puszczy mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami. Diana Karpiuk w marcu zajęła 11 miejsce w mistrzostwach Polski juniorek młodszych w Żaganiu w biegach przełajowych. Zwyciężyła też w gimnazjadzie wojewódzkiej. Z kolei Dawid Simoniuk na tych samych zawodach zwyciężył w skoku w dal z wynikiem 6,37 m. Dobrze spisuje się też Marek Romańczuk, który na dystansie 3 km zwyciężył w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w biegach przełajowych w Białej Podlaskiej i we wrześniu wystartuje w mistrzostwach Polski młodzików w Słubicach.

Jest więc spora szansa, że o medale mistrzostw Polski będzie walczyć czworo naszych zawodników. Tym razem nie tylko w biegach średnich i długich, ale też w konkurencji technicznej jaką jest skok w dal.

Materiał oryginalny: Łukasz Karpiuk zakwalifikowany do mistrzostw Polski juniorów! - Gazeta Współczesna